У Кіровоградській області записуватися до штурмових бригад поліції, Нацгвардії й прикордонної служби можна до 30 квітня. Про це розповів начальник управління цивільного захисту та оборонної роботи Кіровоградської обласної адміністрації Володимир Слінченко. Національна кампанія "Гвардія наступу" розпочалась 3 лютого. Завдання штурмових бригад – звільнення окупованих територій від російської армії.
На Кіровоградщині набирають до дев’яти бригад. На початку кампанії їх було вісім: один загін прикордонної служби "Сталевий кордон", об’єднана штурмова бригада Національної поліції "Лють" й шість бригад Нагвардії: "Азов", "Буревій", "Кара-Даг", "Червона Калина", "Рубіж" та "Спартан".
Дев’яту бригаду створили на базі добровольчого підрозділу, який брав участь у звільненні Харківщини. Її назва – "Хартія", каже офіцер Нацгвардії Євгеній Волошин.
"Це дев'ята бригада "Гвардії наступу" і сьома бригада Національної гвардії України. Вимоги до кандидатів ідентичні – це громадяни від 18 до 58 років. Відправляються на навчання і виконання бойових завдань".
Записатись до "Гвардії наступу" можна, подавши заявку на офіційному сайті або звернувшись в центр адміністративних послуг. Звернення приймають у кропивницькому й олександрійському центрах.
Від охочих записатися у бригади "Гвардії наступу" було дев’ять тисяч дзвінків на "гарячу лінію", каже Володимир Слінченко.
"Середній вік добровольців – 37 років. 27 відсотків служили в Збройних Силах. Співвідношення міського й сільського населення – 50 на 50 відсотків. Ми маємо набрати близько 600 людей".
Заступник керівника сектору районного управління поліції Дмитро Нопрюшкін говорить: серед охочих записатися є люди, котрі вже звільнилися з поліції.
"Люди приходять за консультацією. Складають психологічний тест і тест на знання законодавчої бази. Проходять військово-лікарську комісію. Здають заліки з фізичної підготовки. Останній етап відбору в "Лють" – співбесіда з поліційною комісією".
22-річний Рафік Ахмедов хоче стати добровольцем штурмової бригади поліції "Лють". Його батько нині на фронті.
"Він теж захищає нашу країну. Нашу незалежність. Я з шести років займаюсь боротьбою. Для мене це буде, як у своїй тарілці".
Тетяна Куликова – переселенка, нині живе у Кропивницькому. Каже, переїхала рік тому з Краматорська, через вторгнення Росії. Військовим бажає перемоги.
"Так склалося наше життя, що довелося переїхати. Поки ми тут знаходимося. Я вважаю, що це гарна думка. Будь-хто з нас може вступити до лав цієї організації й захищати наші землі, звільняти їх від окупантів".
Читайте також
- "Хочу повісити прапор у Луганську". Як готують до штурмів бригаду "Буревій" Гвардії наступу
- У Кропивницькому на благодійній виставці збирають гроші на машину військовим медикам. Виставка працюватиме до 5 травня
- "Працюю з поліцією, секретною службою й військовими". Кінолог з Німеччини ділиться досвідом з кропивницькими колегами
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб