У кропивницькій багатоповерхівці, де вибухнув газ, непридатні для житла п'ять квартир

У кропивницькій багатоповерхівці, де вибухнув газ, непридатні для житла п'ять квартир

У кропивницькій багатоповерхівці, де вибухнув газ, непридатні для житла п'ять квартир
. Фото: Суспільне Кропивницький

У кропивницькій багатоповерхівці на вулиці Юрія Коваленка, де 23 березня 2023 року вибухнув газ, непридатні для житла п'ять квартир. Про це розповіла Суспільному керівниця житлово-будівельного кооперативу, на балансі якого будинок, Наталія Нечипоренко. Де живуть люди та чи ведуться ремонтні роботи у будинку?

У п'яти квартирах демонтують плити перекриття, прибирають уламки стін та ставлять опори. Це роблять для того, щоб у приміщення могли зайти працівники, які зроблять проєктно-кошторисну документацію ремонту будівлі. Для цих робіт — очищення та укріплення будівлі та витрат на проєкт, з бюджету міської ради виділили 341,3 тисячі гривень, сказав керівник пресслужби міськради Сергій Якунін. Будинок не є комунальною власністю міста, але виділення грошей на його ремонт планують розглядати на сесіях міськради.

Для ремонту потрібні будуть "колосальні гроші" – сказала керівниця кооперативу: "Окрім квартир, непридатних для житла, у людей потріскали стіни, пошкоджені вікна, двері та балкони. Пошкоджений ліфт. Наш кооператив не зможе профінансувати такий об'єм. Сподіваємось на допомогу міськради".

Комісія з фіксування руйнувань закінчує свою роботу, сказала Наталія Нечипоренко: "В рамках її роботи ми відвідали чоловіка, який був у квартирі, де стався вибух. Він ще у лікарні, але, на мій погляд, чудово себе почуває".

П'ять родин, які залишились без житла, живуть у родичів, пропозицією від міськради жити в готелі, не скористались, розповіла Наталія Нечипоренко: "Вони відвідують свої квартири, вивезли меблі, але житло фактично знищене".

Що відомо

  • У квартирі, де стався вибух, газова плита від’єднана від мережі самовільно – представник Кропивницької філії "Газмережі"
  • У штаб з приводу пошкоджень після вибуху надійшло 70 звернень
  • Мешканцям пошкоджених від вибуху газу квартир 23 березня пропонували пожити в готелі. У дворі будинку у комунальному автобусі організували роботу мобільного штабу, де мешканці залишали заяву щодо допомоги, якої вони потребують.
  • Близько 9:20 23 березня у кропивницькій багатоповерхівці вибухнув газ. Під час вибуху ніхто не загинув, одна людина отримала травми. Травмований – 49-річний мешканець квартири. Чоловік сказав, що вибух стався, коли він включав електрочайник. 24 березня його перевели в опікове відділення.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок