У Кропивницькому довічно ув'язнені за умисне убивство подали апеляцію

У Кропивницькому довічно ув'язнені за умисне убивство подали апеляцію

У Кропивницькому довічно ув'язнені за умисне убивство подали апеляцію
У суді почали розглядати апеляційну скаргу Івана Проценка і Євгена Яценка, яких засудили до довічного ув'язнення за вбивство генерала податкової у 2014 році . Фото: Суспільне Кропивницький

В апеляційному суді Кропивницького захисники Івана Проценка і Євгена Яценка, яких засудили до довічного позбавлення волі, оскаржують ухвалу суду щодо пожиттєвого ув’язнення. Адвокат обвинуваченого Євгена Яценка Вадим Коротич просить суд виправдати свого клієнта, Олена Мельник – захисниця обвинуваченого Івана Проценка – просить суд перекваліфікувати справу з умисного убивства на заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Суспільне дізнавалося, як почався розгляд скарг.

У травні 2014 року 48-річного генерала податкової побили двоє чоловіків після сварки у нічному клубі. Після отриманих травм він помер у лікарні. У листопаді 2014-го вироком Ленінського районного суду обвинувачених засудили до довічного ув'язнення. Вирок суду адвокати обвинувачених оскаржили. Потому справу розглядали сім років. 25 серпня 2022 року Кіровський районний суд ухвалив рішення про довічне ув’язнення Івана Проценка і Євгена Яценка. Обидва засуджені раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за вчинення особливо тяжких злочинів, сказала речниця прокуратури області Наталія Алєксєєнко.

На початку засідання суддя Віринея Кабанова зачитала вирок у частині обвинувачень прокурора, який Ленінський суд ухвалив торік у серпні.

"Після того, як потерпілий Тесленко втратив свідомість і став гарчати, Проценко і Яценко усвідомили, що заподіяли потерпілому тілесні ушкодження, несумісні з життям, та припинили його побиття. Після чого Проценко взяв за ногу Тесленка, відтягнув його за ногу до тротуару. Яценко допоміг перенести його через бордюр, де вони залишили потерпілого. З місця зникли".

У Кропивницькому довічно ув'язнені за умисне убивство подали апеляцію
Іван Проценко (він попросив не показувати його обличчя) і Євген Яценко. Фото: Суспільне Кропивницький

Адвокатка Івана Проценка Олена Мельник каже, що умислу убити податківця у її підзахисного не було. Просила суд змінити кваліфікацію справи з умисного убивства на заподіяння тяжких тілесних ушкоджень.

Адвокат Євгена Яценка Вадим Коротич просив виправдати свого підзахисного. Каже, судові засідання у цій справі тривали сім років. За цей час провели три судово-медичні експертизи.

"Перша експертиза, яку провели Кропивницьким бюро (звертаю увагу, її провели відразу після смерті, тобто безпосередньо з оглядом трупа), не встановила жодних тріщин кори головного мозку. Остання експертиза, яку провели у 2021 році, через 7 років після смерті, без ексгумації, лише по фото, встановила тріщини черепа. Яким чином? Нам експерти так і не дали відповідь на це запитання".

Зі слів Вадима Коротича, у цих двох висновках вказані протилежні твердження щодо пошкоджень.

"В одному "кістки склепіння й основи цілі". У другому встановлений перелом кісток черепа".

Обоє захисників обвинувачених просять суд одночасно допитати трьох експертів, які робили висновки – з Кропивницького, Харкова і Дніпра. Захисниця родини вбитого податківця і прокурор – проти. З їхніх слів, сторона захисту затягує процес.

Адвокатка родини вбитого Оксана Комякова каже: експертів опитували не один раз.

"Провели перехресний допит. У залі перебував експерт бюро судово-медичної експертизи з Кропивницького Шилан, по відеоконференції брали участь експерти бюро з Харкова і Дніпра".

Прокурор Микола Вдовіченко каже: є два висновки експертизи, які стверджують про єдину причину смерті. Він не погоджується з вироком Ленінського суду у тій частині, де засудженого Євгена Яценка виправдали від обвинувачень у хуліганстві стосовно загиблого.

"Саме у цій частині я подав апеляційну скаргу, оскільки я не згоден з тим, що суд виключив з обвинувачення кваліфікацію цих дій".

Зі слів прокурора, якщо його апеляційну скаргу задовольнять, то для засудженого міра покарання не зміниться.

"Довічне позбавлення волі є найтяжчим видом покарання і більшої міри покарання немає. Але рішення ухвалюватиме суд апеляційної інстанції".

Прокурор просить суд стягнути з обвинувачених 65 тисяч гривень за проведення судово-медичної експертизи. Через дві години суддя Віринея Кабанова оголосила у засіданні перерву на тиждень.

Читайте також

  • П’ятий рік триває розгляд справи про вбивство школярки Діани Хріненко. Підозрюваний свою провину не визнає
  • У Кіровоградській області зареєстрували 40 проваджень за фактами ухилення від призову
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок