Права споживачів: як на Кіровоградщині поскаржитися на неякісні послуги

Права споживачів: як на Кіровоградщині поскаржитися на неякісні послуги

Права споживачів: як на Кіровоградщині поскаржитися на неякісні послуги
. Ілюстративне фото: Pixabay

Кожен споживач повинен бути обізнаним зі своїми правами. У разі придбання товару неналежної якості, людина має право на його обмін чи повернення, говорить речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко. За її словами, минулого року до управління зі скаргами звернулися 417 людей. За неякісні товари та послуги їм повернули майже 95 тисяч гривень.

Якщо ви отримали неякісний товар, говорить Наталія Шевченко, перше, що потрібно зробити – це піти в магазин, в якому ви його купили, і сказати про це продавцеві. Також можна написати заяву, в якій треба вказати свою вимогу: повернути гроші чи здійснити гарантійне обслуговування.

"Покупцеві, який звернувся із заявою про безоплатне усунення недоліків, на час ремонту надається аналогічний товар. За кожний день усунення недоліків понад 14 днів споживачі мають отримати виплату в розмірі 1% вартості товару на час пред'явлення вимоги. Додатково звертаємо увагу, що виконання безоплатного гарантійного обслуговування складає 14 днів. Ніякого збільшення терміну через воєнний стан не існує".

Якщо продавець відмовляється безоплатно усувати недоліки чи повертати гроші за неякісний товар, необхідно звернутися до управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби. Там мають право організувати позапланову перевірку підприємця. Головне, все правильно зафіксувати.

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником з зазначенням дати.

Читайте також: Минулого року кропивничанці після звернення до Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повернули 26 990 гривень за неякісний генератор. Товар жінка купила в інтернет-магазині.

При зверненні до Держпродспоживслужби подають такі документи:

  • звернення,
  • копія звернення до продавця,
  • копія документа, який засвідчує факт придбання продукції, технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу,
  • інші документи, які стосуються розгляду звернення.

Зі слів Наталії Шевченко, цього року після звернення до управління покупчині повернули гроші за мобільний телефон.

"Жінка купила за 50 тисяч гривень мобільний телефон. Вона скаржилась, що у магазині понад 14 днів здійснюють його гарантійне обслуговування і не віддають. Після звернення до управління Держпродспоживслужби гроші покупчині вдалося повернути".

Ще одна жителька Кропивницького придбала міжкімнатні двері вартістю 4500 гривень у яких протягом гарантійного терміну експлуатації проявився недолік. Підприємець усувати його не хотів. "Жінка зазначила, що двері перестали щільно зачинятися, тож вона звернулася до підприємця з вимогою усунути недоліки, однак отримала від нього відмову. Після того, як вона подала скаргу, міжкімнатні двері їй замінили на нові".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок