Весняне прибирання у Кропивницькому триватиме два місяці. Що планують робити

Весняне прибирання у Кропивницькому триватиме два місяці. Що планують робити

Весняне прибирання у Кропивницькому триватиме два місяці. Що планують робити
. Фото: Суспільне Кропивницький

Кропивницький від сміття, яке накопичилось на вулицях, у скверах і парках впродовж зими, 600 працівників комунальних служб прибиратимуть впродовж двох місяців. Чиститимуть узбіччя доріг та обрізатимуть гілля дерев, розповів Суспільному керівник міського управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко.

Весняне прибирання у Кропивницькому триватиме до 1 травня. Залучать усі комунальні служби та житлово-експлуатаційні об’єднання, розповів Віктор Кухаренко: "Про кошторис не говоримо. Тому що поки ми працюємо силами комунальних підприємств, роботу виконуємо в межах фінансування робіт з благоустрою, асфальтування чи прибирання дорожнього змету".

У Кропивницькому діє комплексна програма розвитку житлово-комунального господарства на 2021-2025 роки. Ознайомитись з нею можна на офіційному сайті міськради. Серед іншого, у ній йдеться про те, що на утримання доріг і ліквідацію сміттєзвалищ 2022 року з міського бюджету виділили майже 56 мільйонів гривень, 2023 року – 60 мільйонів. Виконавець робіт – комунальне підприємство "Універсал 2005". На утримання скверів і парків 2022 року витратили майже 20 мільйонів гривень, 2023 року виділили 22 мільйони. Виконавець – комунальне підприємство "Благоустрій".

Понад пів тисячі кілометрів доріг Кропивницького закріплені за підприємством "Універсал 2005". Їх упродовж двох місяців мають прибрати від пилу і бруду, сказав керівник підприємства Віктор Панішко: "Якщо порівнювати з минулим роком, роботи менше, бо була лагідна зима і ми, відповідно, використали не дуже багато посипного матеріалу".

Весняне прибирання у Кропивницькому триватиме два місяці. Що планують робити
Прибирання на вулиці Яновського / 15 березня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Працівники підприємства "Благоустрій" прибирали сміття й спиляне гілля з узбіч дороги на вулиці Бобринецький шлях. За інформацією керівника міського управління житлово-комунального господарства, гілля виносять мешканці навколишніх будинків (приватного сектору – ред.): "Ми попереджаємо про те, що не треба так робити. Тому що там, де його витягли, через два дні люди лишають пакети зі сміттям".

Весняне прибирання у Кропивницькому триватиме два місяці. Що планують робити
Сміття й гілки на вулиці Бобринецький шлях / 15 березня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Керівник комунального підприємства "Благосутрій" Олександр Співак сказав, що, крім стихійних сміттєзвалищ на узбіччях, прибирають з доріг посипковий матеріал: "А ще плануємо висадити нові кущі у скверах і парках, дерева".

Набережна річки Інгул закріплена за "Благоустроєм". У річці Інгул прибирати непотріб мають працівники "Універсалу 2005", сказав Віктор Кухаренко: "Ми також звернулись до об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, приватного бізнесу, освіти і медицини, щоб долучились до цих заходів і прибрали на своїх територіях".

Весняне прибирання у Кропивницькому триватиме два місяці. Що планують робити
Сміття у воді й на березі річки Інгул у Кропивницькому / 15 березня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

За інформацією головної інженерки житлово-експлуатаційної організації №1 Наталії Іванченко, за ними закріплені мікрорайони Новомиколаївка, Ковалівка і половина центральної частини міста: "Люди прибираючи подвір’я, обійстя, підвальні приміщення, виносять сміття на контейнерні майданчики. Наша робота – протягом двох місяців прибрати, упорядкувати і привести до належного санітарного стану прибудинкові території".

На початок квітня запланували загальноміську акцію з прибирання, до якої проситимуть долучитись містян, сказав Віктор Кухаренко.

Читайте також

  • У Кропивницькому опалювальний сезон закінчиться не пізніше 15 квітня
  • Супровід, таксі, пральня. Якими послугами можуть скористатися кропивничани у центрі соцобслуговування
  • Рвати, продавати та купувати заборонено. У Кропивницькому екологи перевіряли чи продають червонокнижні рослини
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок