Понад два роки Мар’янівська громада на Кіровоградщині живе без аптеки.Чому закрили й що треба для відкриття

Понад два роки Мар’янівська громада на Кіровоградщині живе без аптеки.Чому закрили й що треба для відкриття

Понад два роки Мар’янівська громада на Кіровоградщині живе без аптеки.Чому закрили й що треба для відкриття
. Фото: Суспільне Кропивницький

Жителі Мар’янівської громади на Кіровоградщині понад два роки живуть без аптеки. Заклад був розташований в селі Велика Виска. Аптека обслуговувала 15 сіл, у яких живуть п’ять тисяч людей, розповів голова громади Андрій Флоря. До найближчої аптеки тепер треба їхати 35 кілометрів. Пенсіонери просять односельців купити ліки, які їдуть в місто, або гуртуються і винаймають машину.

Аптечне приміщення нині зачинене – будівля не відповідає вимогам для облаштування аптеки, пояснює керівниця комунального підприємства облради "Кіровоградфармація" Жанна Стручковська. Бракує пандусу й ремонту: "Треба приводити приміщення до всіх ліцензійних норм. У нас таких коштів немає, підприємство невелике", – говорить керівниця підприємства.

За її словами, якщо громада візьме ці витрати на себе, аптеку відкриють, також знайдуть туди працівника: "Розумієте, там тільки медикаментів треба на 200 тисяч гривень. Для того, щоб був якийсь асортимент".

Скільки потрібно грошей на ремонт, не рахували, каже керівниця підприємства: "Сьогодні це немалі гроші. Потрібні десь тисяч до 60-ти. Треба комп’ютер, монітор, касовий апарат, холодильник".

Аптечне приміщення перебуває на балансі обласної ради. Голова громади Андрій Флоря говорить, приміщення готові ремонтувати, якщо його передадуть громаді. Зробити це просив тричі протягом двох останніх років. "Депутати Кіровоградської обласної ради нам відповіли: ваше питання розглянуть найближчим часом. Але цей час триває вже роки. Коли він настане, ми ще не знаємо", – розповідає Андрій Флоря.

Голова Мар’янівської громади планує винести це питання на розгляд наступної сесії обласної ради, яка відбудеться 31-го березня.

Понад два роки Мар’янівська громада на Кіровоградщині живе без аптеки.Чому її закрили й що треба для відкриття
Приміщення, де була аптека. Фото: Суспільне Кропивницький

65-річна Олександра Чорна живе в селі Велика Виска Новоукраїнського району. Згадує, два роки тому купляти ліки приїжджали жителі з 15 сіл. "Я, наприклад, зараз одна. У мене немає де взяти ліки, і немає кому приїхати привезти. Прошу людей, хто де їде, привозить які. От я зараз хвора, мені треба антибіотик, а у мене немає де його взяти".

Юрій Грачов каже: дорога до найближчої аптеки займає годину. "Що до Малої Виски 35 кілометрів, що до Кропивницького 35 кілометрів. 55 гривень коштує квиток. Це якщо їхати маршруткою. Як винайняти машину, то треба тисячу гривень".

Люди гуртуються і купляють один одному ліки, коли їдуть в місто, каже Таїса Опалюк. Вона допомагає сусідам з інвалідністю. "Коли я їду до району чи обласного центру, то замість того, щоб повернутися з порожніми руками чи для себе щось купити, я своїм сусідам везу ліки. Кожен мені каже: "Ой, не знаю, чи тобі важко буде нести? Але ж відмовити я не можу".

Читайте також

  • "Це красива наука". У День математики учителька з Мар’янівського ліцею імені Віктора Погрібного Валентина Руденко розповіла, як заохотити учнів до навчання
  • Супровід, таксі, пральня. Якими послугами можуть скористатися кропивничани у центрі соцобслуговування
  • У Бобринці шиють білизну та спецзасоби для шпиталів України
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок