У Кропивницькому не відбулася позачергова сесія обласної ради. Чому

У Кропивницькому не відбулася позачергова сесія обласної ради. Чому

У Кропивницькому не відбулася позачергова сесія обласної ради. Чому
. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому не відбулася запланована на 6 березня 15-та, позачергова, сесія Кіровоградської обласної ради. Через повітряну тривогу, яка у Кіровоградській області тривала з 9:07 до 10:50, засідання почалося з годинною затримкою, не відбулося через відсутність кворуму.

В сесійній залі зареєструвались 14 із 64 депутатів, сесію визнали неспроможною. Жодна з фракцій не була присутня у повному складі. Своє бачення – чому депутати проігнорували засідання сесії висловив голова облради Сергій Шульга: "Депутати зрозуміли, що будуть розглядатись не економічні питання, а діяльність підприємств і ефективність керівників – це суто політична ситуація. Вважаю, що депутати не захотіли брати в цьому участь, висловивши таким чином свою позицію".

Які питання мали розглянути на сесії

1. Про роботу підприємства "Дніпро-Кіровоград". Депутати мали дати оцінку роботі керівника підприємства.

2. Про звернення народних депутатів щодо закупівлі обласному онкоцентру гамма-терапевтичного апарата. Депутати мали доручити обласному департаменту охорони здоров’я проконтролювати витрату грошей на обладнання.

Сергій Шульга сказав, що про наступне засідання сесії повідомить додатково.

У Кропивницькому не відбулася позачергова сесія обласної ради
В сесійній залі зареєструвались 14 із 64 депутатів. Фото: Суспільне Кропивницький

"Заполітизоване" питання

Між головою облради та керівником онкоцентру Костянтином Яринічем виник конфлікт через гамма-терапевтичну систему для дистанційної променевої терапії. Її придбання 2021 року узгодили обласні депутати після всіх необхідних комісій, та договір розірвали після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, коли з’ясували що фірма-постачальник має зв’язки з РФ.

Після проведення нового тендеру закупівлю погодили відповідні установи і комісії, однак, за словами Сергія Шульги, гамма-терапевтичний апарат є застарілим і недоцільно витрачати гроші з облбюджету на його придбання. Свої слова підкріплює рекомендаціями міністерства охорони здоров’я не купувати подібне обладнання.

Костянтин Яриніч 17 лютого на своїй Facebook-сторінці оприлюднив відкритий лист до депутатів облради, в якому звинуватив Сергія Шульгу у втручанні в роботу закладу. З його слів, обладнання, яке хочуть купити в онкоцентр не є застарілим: "Це вигадав голова облради, щоб пацієнти перейшли з онкоцентру в приватну клініку, де це обладнання є. А онкоцентр без послуги променевої терапії втратить відповідний контракт з Національною службою здоров’я вартістю 70 мільйонів гривень. Якщо немає радіологічної служби в онкоцентрі – то це не онкоцентр, бо це один з основних елементів надання допомоги онкохворим. Радіологічний пакет послуг, який ми можемо втратити, нині дає можливість оперувати пацієнтів і проводити хіміотерапію. Цей пакет – основний з точки зору фінансування онкоцентру".

Думку керівника онкоцентру голова обласної ради вважає маніпулятивною, апелюючи до того, що конфлікту б не виникло, якби в онкоцентру був запит на сучасніше обладнання – лінійний випромінювач замість кобальтового: "Маю перестороги, що ми можемо не запустити це обладнання – бо частина його вже доставлена, а частина, потрібна для запуску, має російське походження. Якби замість гамма-терапевтичного в листопаді 2021 року ми взяли будь-який лінійний прискорювач – дорожчий але сучасніший, в лізинг, наприклад – проплативши, скажімо, 30%, то жителів області вже б отримували давно цю послугу, а НСЗУ оплачувало відповідний пакет, завдяки чому можна було б компенсувати заборгованість перед постачальником".

Думка експерта

За інформацією голови "Української асоціації медичних фізиків" Руслана Зелінського, лінійні прискорювачі сучасніші та ефективніші за кобальтові гамма-випромінювачі, тому й дорожчі: "Початкову вартість порівнювати некоректно. Треба розглядати цикли використання апаратів – це десь 10-15 років. Якщо так, то лінійні прискорювачі дорожчі в 1,5 рази. Хоча на початку ця різниця буде більшою. Але вже через п’ять років, в середньому, кобальтовому випромінювачу потрібна буде заміна джерела живлення, лінійному – ні".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок