"Навчаюсь постійно". 70-річний онкохірург з Кропивницького майже пів століття лікує людей

"Навчаюсь постійно". 70-річний онкохірург з Кропивницького майже пів століття лікує людей

Ексклюзивно
"Навчаюсь постійно". 70-річний онкохірург з Кропивницького майже пів століття лікує людей
. Колаж: Суспільне Кропивницький

"Справжній хірург ніколи не припиняє навчання", – так про свою роботу розповідає хірург обласного онкоцентру у Кропивницькому Олексій Чалий. Йому 70 років, майже пів століття з яких він лікує і оперує людей. Суспільне побувало на операції.

Журналісти побували в операційній кропивницького онкоцентру, коли Олексій Чалий проводив операцію з видалення лівої половини товстої кишки. Зі слів хірурга, нинішні умови роботи відрізняються від тих, що були майже пів століття тому, коли він починав працювати: "Не було практично нічого. У хірурга були фонендоскоп і голова. Не було тієї апаратури, яка є нині, все доводилось робити набагато довше і набагато складніше. Зрозуміло, це все відображалось і на хворому. Швидша операція краща, бо менший наркоз".

Операція тривала шість годин. Все, що планував, виконав, сказав лікар.

"Навчаюсь постійно". 70-річний онкохірург з Кропивницького майже пів століття лікує людей
Операція з видалення частини товстої кишки. Фото: Суспільне Кропивницький

Операції, за словами Олексія Чалого, проводять і під час повітряних тривог. Згадав випадки, коли під час операцій чув вибухи, відчував ударну хвилю, але змін в робочому графіку через повітряні тривоги не пам’ятає: "У нас і так черга на оперативні втручання, а якщо ми ще й будемо відмовлятись від оперативних втручань через повітряну тривогу, то ми просто не будемо встигати виконувати їх. До нас нині їдуть і з інших областей – Одеської, Миколаївської, Херсонської, Донецької і Луганської".

В умовах війни, сказав, працює не вперше: "Два роки працював у одній африканських країн, де було так, як сьогодні у нас. Постійні обстріли, поранені, яких привозили до нас. Доводилось працювати, не чекаючи, коли це все закінчиться".

"Навчаюсь постійно". 70-річний онкохірург з Кропивницького майже пів століття лікує людей
Олексій Чалий під час операції. Фото: Суспільне Кропивницький

Після роботи в операційній лікар повертається у відділення, яке очолює протягом 40 років.

Пацієнтка онкоцентру Ірина Невінчана розповіла, що, дізнавшись про свій діагноз, хотіла потрапити на лікування саме до Олексія Чалого: "В цьому відділенні я пів року. Була операція, тепер шоста хіміотерапія. Цілеспрямовано йшла лікуватись саме до цього лікаря".

Олексій Чалий сказав, що не може відмовити жодному пацієнту. У відділенні, за його інформацією, щодня приймають до 60 хворих: "Якщо говорити про рак прямої кишки і кишківника, то ці випадки стають дедалі частішими. Коли я починав працювати, таких оперативних втручань за рік робили 12, нині – більше 500. Проблема – у занедбаності випадків, бо люди несвоєчасно звертаються".

Про те, що стане хірургом, зрозумів у шостому класі, розповів лікар: "Батько дружив з головним лікарем, який був в нашому селі. Той завжди зі мною розмовляв, розповідав про медицину. Він мав хірургічний нахил, мені це подобалось".

Олексій Чалий вважає, що навчання у професії триває постійно: "Бо нічого не стоїть на місці. Хірургія – не виключення. А ще в хірургії треба мати талант, вважаю. Це дар Божий".

Анестезіолог обласного онкоцентру Ігор Галушко захоплюється енергією колеги: "Дивуюсь його творчій молодості – все нове, що можна, він залучає. Це хірургія з особливими вимогами і ставленням до пацієнта і роботи".

Скільки операцій виконав за роки роботи, Олексій Чалий не рахував. Вважає, що час рахувати ще не настав. Запорукою успіху в боротьбі з онкологією вважає ранню діагностику.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
На початок