В ескізі проєкту центральної площі в Кропивницькому є пам’ятний знак, який відображає її назву

В ескізі проєкту центральної площі в Кропивницькому є пам’ятний знак, який відображає її назву

В ескізі проєкту центральної площі в Кропивницькому є пам’ятний знак, який відображає її назву
Перший ескіз проєкту площі Героїв Майдану компанії "Гільдія Зодчих", 2021 рік. Фото: Суспільне Кропивницький

В ескізі проєкту площі Героїв Майдану є пам’ятний знак, який відображає сутність цієї площі і її назву. Про це розповів представник компанії "Гільдія Зодчих" Владислав Згама. Саме ця компанія виграла тендер на проєктування площі два роки тому. Цей проєкт розглянуть на засіданні містобудівної ради після перемоги України.

Це друга редакція проєкту. Першу розглянули у 2021 році. Зі слів керівниці управління містобудування та архітектури Кропивницької міськради Ірини Мартинової, ескіз від "Гільдії зодчих" був без східців, які зараз є на площі.

"Пропонували сухий фонтан й малі архітектурні форми справа і зліва від центрального фонтану. Площа мала бути в одній площині з врахуванням рельєфу, який існує. Її вигляд планувався такий, модерновий".

Тоді до цього ескізу на містобудівній раді внесли зауваження. Вони стосувалися центральної композиції й вертикального планування, розповів начальник управління капітального будівництва міськради Сергій Білокінь.

"Щодо центральної композиції, то треба фокусувати, це пам’ятник чи пам’ятний знак. Щодо вертикального планування, то ми знаємо, що перепад по площі близько трьох метрів вздовж вулиці Перспективна. Це ухил у два відсотки. Для будівництва це не багато. Але цей нюанс треба врахувати для водовідведення й забезпечення транзиту маломобільних груп".

Представник компанії Владислав Згама каже: проєкт допрацювали. Цю другу редакцію мали винести на розгляд містобудівної ради 25 лютого 2022 року. "Вона якісно відрізнялась від першої редакції. У ній також з’явився пам’ятний знак, який відображає сутність цієї площі і її назву".

Владислав Згама сказав: покажуть цей проєкт після затвердження.

Розглянути ще раз проєкт не встигли через початок війни. За рік, який минув з початку повномасштабного вторгнення, рада жодного разу не засідала, каже Сергій Білокінь.

З його слів, у 2020 році площу обстежили, на інженерні геодезичні й геологічні роботи витратили майже 109 тисяч гривень з міського бюджету. На розробку проєкту з міського бюджету виділили 700 тисяч гривень.

Вартість реконструкції площі була 90 мільйонів гривень за цінами 2021 року. Після війни суму перерахують, каже Сергій Білокінь. Також можуть скоригувати вигляд проєкту. "Можливо, ми внесемо певні корективи, пов’язані з війною. Тому що може ідеологічно щось змінитися чи додатися".

Що відомо

  • До 23 лютого 2014 року на площі стояв пам’ятник комуністичному діячеві, одному з організаторів Голодоморів в Україні Сергієві Кірову, який у місті ніколи не був. Цей пам'ятник прибрали після розстрілу Героїв Небесної сотні у середмісті Києва 2014 року. На його місці облаштували пам’ятник з фотографіями вбитих під час Революції Гідності українців. Серед них Віктор Чміленко – фермер з Бобринця. У 2014 році площу, що мала ім’я Сергія Кірова, перейменували на честь Героїв Майдану.

Читайте також

  • Реконструкція центральної площі можлива за умови перемоги. Що ремонтуватимуть в Кропивницькому у 2023 році?
  • У Кропивницькому впав пам'ятник "Героям громадянської та Великої Вітчизняної воєн". Що сталося?
  • У Кропивницькому декомунізували останню пам’ятну дошку. Вона була розташована на будівлі спортивної школи № 4
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок