Вперше з часів Сіднея. Кіровоградщина має трьох кандидатів на участь в Олімпіаді

Вперше з часів Сіднея. Кіровоградщина має трьох кандидатів на участь в Олімпіаді

Вперше з часів Сіднея. Кіровоградщина має трьох кандидатів на участь в Олімпіаді
Зліва направо: Олег Дорощук, Бозорбой Матякубов, Ярослав Ткач . Колаж: Суспільне Кропивницький

Вперше з 2000 року, коли Літні Олімпійські ігри відбувались у австралійському Сіднеї, Кіровоградська область має кандидатів на участь в Олімпіаді. Про це під час брифінгу розповів керівник обласного управління молоді та спорту Андрій Щетина. Мова йде про боксера Бозорбоя Матякубова, стрибуна у висоту Олега Дорощука та скелелаза Ярослава Ткача.

Участь у Літніх Олімпійських іграх 2000 року брали кропивницькі велогонщик Олександр Симоненко та гімнаст Руслан Мезенцев. Обидва вибороли срібні медалі.

Інформація про те що троє кропивничан є кандидатами на участь в Олімпіаді-2024, що відбудеться у французькому Парижі, закріплена у відповідному наказі Міністерства молоді та спорту, сказав Андрій Щетина: "Усі вони є першими номерами у збірних країни. Йшли до цього дуже довго та важко – взяли участь у понад десяти міжнародних змаганнях. Про них знають в усьому світі, їх поважають".

Олімпійські ліцензії спортсмени-кандидати мають отримати 2023 року: "Ми до цього йшли усі разом – і у фінансовому плані, і в моральному, і у спортивному. Але нині маємо проблему, пов’язану з тим, що Міжнародний олімпійський комітет розглядає можливість допущення спортсменів з РФ та Білорусі до участі в цій Олімпіаді. Через це Національний комітет розглядає можливість бойкоту Олімпіади".

Що відомо

2 лютого у Кропивницькому обговорили можливий бойкот Олімпійських ігор. Участь в обговоренні взяли спортивні функціонери, тренери кандидатів та самі спортсмени, сказав керівник управління: "Від спортивної спільноти склали лист, зібрали близько 300 підписів спортсменів та тренерів з Кіровоградщини, направили його голові Національного Олімпійського комітету. В листі – прохання не допустити такої ганебної помилки у допуску до участі в Олімпіаді росіян та білорусів. Зараз все це обговорюється, і ми розуміємо, що нічого не вирішуємо. Це буде вирішувати Міжнародний олімпійський комітет".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок