У Кропивницькому відновили вуличне освітлення. Таке рішення ухвалила міськрада. Вмикатимуть його о 17:20. Планують, що воно працюватиме до 23:00, розповів Суспільному керівник комунального підприємства "Міськсвітло" Дмитро Тоток.
З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вуличне освітлення вимикали з міркувань безпеки, а після масованих обстрілів енергосистеми в жовтні — для економії електрики. Увімкнули на прохання водіїв та пішоходів, щоб їздити і ходити було безпечніше, сказав Дмитро Тоток: "Ухвалили рішення в тестовому режимі запуститись, обленерго дозволило, потужності достатньо. Ввечері дуже важко без вуличного освітлення. Тому ця складова безпеки мешканців переважила".
Зі слів Дмитра Тотока, працюватиме вуличне освітлення в ощадливому режимі: "Це не на 100% включення, а тільки на 30. На центральних вулицях ліхтарі будуть працювати через один-два, на другорядних і у приватному секторі – можуть світитись всі вулиці, бо там ліхтарів не так багато".
Як розповів керівник "Міськсвітла", загальне споживання потужності вуличного освітлення – 100 кіловатів на годину: "Якщо порівняти – одна дев'ятиповерхівка на два під'їзди споживає таку потужність".
Рішення про освітлення основних магістралей міста не вплине на графіки відключення споживачів, сказала речниця підприємства "Кіровоградобленерго" Олена Данильченко.
Дмитро Тоток пояснив, що освітлення в різних місцях може відключатись по-різному через графіки обленерго: "Ми його вмикаємо, воно працює. Якщо по графіку цей район відключається, то й освітлення може відключитись. В інших районах навпаки може бути – у квартирах освітлення не буде, а вуличне буде працювати. Бо ми від різних підстанцій".
Для вуличного освітлення, сказав, використовують енергозберігаючі лампи. За останні п'ять років повністю змінили всі ліхтарі на заощадливі, світлодіодні. По місту розташовані 15 тисяч світлоточок. Середня потужність одного світильника – 30 ватів: "Можна порахувати – якщо на 100% буде все включене, це буде близько 600 кіловатів. Це якщо всі будуть працювати, якщо на 30% – 200 кіловатів, а якщо по графіку – 100 кіловатів".
В перші дні роботи після перерви вуличне освітлення перевірятимуть.
Ольга Подабєд вулицями Кропивницького їздить на велосипеді. Вона за те, щоб вуличне освітлення було. "Коли немає світла, не видно, не пропускають водії. Я зупиняюсь, пропускаю їх, а потім проїжджаю, вони не бачать".
Водій Віталій Гончаров говорить, у зв’язку з тим, що не освітлюються вулиці, пішоходів не видно. "Дуже погано їздити в темну пору доби. А якщо ще наші пішоходи не вдягають ніяких відбивних стрічок, то їх не видно абсолютно. І ще наші пішоходи мають погану звичку – раптово вибігати перед автомобілем. Таких, щоб геть велика аварія сталась, не було, але бувало, що пішохода помічав прямо перед капотом".
Надалі наявність вуличного освітлення в Кропивницькому залежатиме від ситуації в енергосистемі України.
Читайте також
- Вимірюватимуть споживання. 13 лютого на Кіровоградщині не вимикатимуть електрику
- Кропивницьким ОСББ компенсують половину вартості генераторів для "пунктів незламності".
- "Без опалення та теплої їжі". Як мешканці кропивницького електробудинку пристосувались до відключення електрики.
- Щоб подоїти корів, включають генератори. На Кіровоградщині ферма пристосувалась до відключень електрики.
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб