У Кіровоградській області можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів

У Кіровоградській області можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів

У Кіровоградській області можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів
. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області можна перевірити свій ВІЛ-статус за допомогою оральних тестів. Їх можна отримати безплатно. Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту "Повернення до життя" Олена Мумига.

Тести можна замовляти онлайн за цим посиланням, також забрати у Кропивницькому, Гайвороні та Знам’янці за вказаними на цьому ж сайті адресами. Нині на Кіровоградщині є тисячу тестів, їх надав благодійний фонд "Повернення до життя".

Позитивний результат такого тесту не значить, що людина має ВІЛ, проте, їй потрібно звернутися до лікарні, сказала Олена Мумига: "Щоб поставити остаточний діагноз ВІЛ-інфекція ми навіть після кров’яного тесту робимо ще три тести".

У Кропивницькому безплатно навчали як самостійно зробити швидкий тест на ВІЛ — у слині людини він виявляє антитіла до ВІЛ. Результат потрібно чекати 15 хвилин.

Наталію Таран зацікавила форма тестування – без аналізу крові. "Чекала я довгі 15 хвилин. Це можна було зробити й вдома, але під час цієї лекції я зробила тест, і задоволена результатом, він негативний".

Вірус імунодефіциту небезпечний тим, що на пізніх стадіях руйнує захист організму від інших хвороб, розповіла завідувачка відділення обласного центру профілактики СНІДу Олена Хомяк. "СНІД – це остання стадія ВІЛ-інфекції. Є певні клітини у нас в організмі, які мають боротися з вірусами, бактеріями. Сам вірус СНІДу розмножується в цих клітинах, їх руйнує, і в людини стає мало клітин, щоб чинити опір зовнішнім інфекційним агентам. Нормальна кількість клітин – від 500 до 2000. Але у нас були пацієнти, у яких було всього чотири клітини".

Розповіла, симптоми хвороби можуть з’явитися за п’ять років після її початку. Лікарка радить тестуватись щорічно. Огляд лікарів та діагностика безплатна.

Що відомо

На 1 січня 2023 року в області під наглядом лікарів перебуває 3341 людина, хвора на ВІЛ/СНІД.

У 2022 році в області пройшли тестування на СНІД більше ніж 49 тисяч людей. Серед них вперше виявили та призначили лікування 346 людям.

Читайте також

  • За рік на Кіровоградщині знизився рівень захворювання на рак. Та причина – не в покращенні стану здоров’я людей
  • Тренуватимуться на манекенах. У кропивницькій лікарні відкрили навчальний центр
  • В Олександрійській громаді на Кіровоградщині хвора на сказ собака покусала двох жінок
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок