На Кіровоградщині за минулий рік 32 дитини знайшли батьків. Скільки посиротіли

На Кіровоградщині за минулий рік 32 дитини знайшли батьків. Скільки посиротіли

На Кіровоградщині за минулий рік 32 дитини знайшли батьків. Скільки посиротіли
. фото ілюстративне. УНІАН. Дитячий будинок сімейного типу.

У Кіровоградській області за минулий рік посиротіли 337 дітей. Усиновили за цей період 32 дитини, це на три менше у порівнянні з 2021 роком, розповіла в ефірі Українського радіо Суспільне Кропивницький начальниця служби у справах дітей Кіровоградської військової адміністрації Наталія Чернявська.

Усиновлення, опіка, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу

Наталія Чернявська пояснила, крім усиновлення є інші форми сімейного виховання. "Перш за все це опіка, згідно з нашим законодавством дитина першочергово влаштовується в сім'ї родичів або знайомих, вони мають переважне право на виховання цієї дитини".

Протягом 2022 року 273 дитини, які посиротіли, були влаштовані в сім'ї опікуна або піклувальника.

Крім усиновлення та опіки в області розвивається мережа прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. Це сторонні люди, які виявили бажання взяти на виховання дітей - сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

За словами Наталії Чернявської в області немає жодної територіальної громади, яка б не мала прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу.

Прийомна сім'я відрізняться від дитячого будинку сімейного типу кількістю дітей, які вони взяли на виховання. "Прийомна сім'я – це родина, яка взяла на виховання до чотирьох дітей. У дитячому будинку сімейного типу можуть виховуватися до 10 дітей, але з власними дітьми".

Всиновлення під час війни

На час воєнного стану в Україні усиновити чи вдочерити дитину можна лише в регіонах, де немає воєнних дій.

Сільські, селищні територіальні громади не мають повноважень займатися усиновленням, сказала Наталія Чернявська. Цим займаються районні державні адміністрації. Сім'ї, які виявлять бажання усиновити дитину, повинні звернутися в районну державну адміністрацію за місцем свого проживання. "Кожен район має свою черговість. Люди, які хочуть усиновити дитину перебувають у черзі".

Процедура усиновлення дітей під час воєнного стану не спростилася. "Якою була до війни такою і залишилась. Треба зібрати пакет документів, пройти навчання. Отримати рекомендації від психологів, про те що родина може взяти дітей на виховання, стати у чергу".

Діти, які посиротіли внаслідок війни

Нині в області 10 дітей, які посиротіли внаслідок війни: у трьох з них батьки загинули, інші діти — внутрішньопереміщені. "Ми не можемо знайти зв’язку з їхніми батьками, такі діти набувають статус "позбавлені батьківського піклування".

Наталія Чернявська сказала, всі діти влаштовані до сімейних форм виховання, більшість – це опіка.

В Кіровоградській області перебувають 198 внутрішньопереміщених дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування. Вони виховуються в інтернатах і в сім'ях.

Що відомо

Для того, щоб взяти на виховання дитину сироту або позбавлену батьківського піклування, або стати патронатним вихователем треба звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок