Куди виносити ялинки після свят або де можна здати батарейки на переробку? Знайти адреси допоможе мапа сортування відходів у Кропивницькому. Це проєкт підприємства "Екостайл", яке вивозить відходи у місті, говорить речниця Галина Богомаз-Кулик.
Зі слів речниці, аби обрати вид відходів, потрібно зайти на сайт "Екостайлу" та натиснути на розділ мапа. "Обравши на вид сміття, можна побачити, де відходи збирають на переробку. Беремо до прикладу батарейки. Натискаємо на цей пункт і бачимо адресу, де їх приймають. Ми розміщуємо на карті тільки надійних партнерів, які їх реально утилізують – це дуже важливо. Є відповідальні, які це перевіряли".Тут ви можете вибрати будь-який вид відходів – побутові та зелені, макулатура, скло, пластик, батарейки, будівельне сміття".
Вулиця Соборна позначена на карті як місце збору батарейок. Воно розташоване в торговельному центрі. Наталія Медвєдева принесла сюди батарейки. У Кропивницький приїхала до родичів з Польщі. Говорить, там за несортоване сміття штрафують.
"Не можна, щоб таке сміття було у землі. Було б добре, якби у дворах стояли контейнери для сортування пластику, скла і паперу. А так доводиться ходити у супермаркет і шукати їх по місту".
Переселенка з Херсонської області Ірина Бородіна живе на вулиці Соборна. Про електронну мапу сортування сміття не знала. З її слів, окремо виносить пластикові пляшки у контейнер в сусідній двір. "У мене тут пакування від пігулок, від сиру, ще якийсь непотріб. Не знаю, може і його треба було відсортувати".
Нині мапа працює у тестовому режимі. Жителі можуть надсилати підприємству свої пропозиції щодо удосконалення, говорить начальниця відділу компанії Вікторія Поліщук.
"Сортування сміття може зменшити кількість захоронених відходів. Наприклад, пластик, поліетилен, скло, можна відправити на переробку. Якщо людина викидає будівельне сміття, цеглу, штукатурку в контейнер для твердих побутових відходів, які потрапляють на сорльну лінію, то потім доводиться витрачати зайві гроші на її ремонт. Адже на сортувальній лінії все сміття відсортовується, окремо зберігається та відвантажується".
На карті позначили і місця збору ялин і сосен. "Вивезенням на полігон дерев будуть займатись комунальні служби міста. У нас до містян одне прохання – не залишати ялинки і сосни в контейнерах, тому що це є причиною поломок механізмів сміттєвозів в новорічний період та призводить до збоїв з вивезення з сміття, – сказала Вікторія Поліщук. – Це – зелені відходи, які не можна змішувати з твердими побутовими. Їх треба лише утилізовувати".
Збирати сосни та ялини почнуть з 15 січня. Їх перероблятимуть на щепу.
Читайте також
- На Кіровоградщині змінився транспортувальник газу. Що це означає.
- У Кропивницькому на прибирання стихійних смітників витратили понад два мільйони гривень.
- У Кропивницькому ялини та сосни перероблятимуть на щепу.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб