Кропивничанин лікувався від COVID-19 за власні гроші

Кропивничанин лікувався від COVID-19 за власні гроші

Кропивничанин лікувався від COVID-19 за власні гроші
.

Понад 20 тисяч гривень власних грошей витратив на лікування від коронавірусу кропивничанин Анатолій Компанієць. Захворів наприкінці березня. Лікувався у Центральній міській лікарні обласного центру. 22 квітня чоловіка виписали, після третього негативного тесту на коронавірус.

Начальниця міського управління охорони здоров'я Оксана Макарук розповіла, що на лікування одного пацієнта з коронавірусом держава виділяє понад 20 тисяч гривень. Не знає, чому Анатолій Компанієць витрачав на лікування власні гроші: "Скарг від пацієнтів з коронавірусом про використання власних грошей не надходило. Були поодинокі випадки непорозуміння, просили замінити закуплені за бюджетні гроші препарати. Закуповують лише ліки з Національного переліку лікарських засобів, затвердженого Міністерством охорони здоров’я. Якщо пацієнт хоче придбати препарат, який не входить до Національного переліку, він це робить за власні гроші. Це не заборонено чинним законодавством".

Анатолій Компанієць розповів, як лікувався у Центральній міській лікарні: “Давали антибіотики. Почав задихатися, не вистачало кисню. Перевели в реанімацію. Завідуючий відділенням сказав, що якщо є гроші, будуть лікувати, а якщо немає – каже – вибач, нас не забезпечують на сьогоднішній день. Витрачати власні гроші розпочав з першого дня в реанімації. Мені надали список і друзі купували все за мій кошт".

Чоловік підрахував, що на лікування витратив 26 тисяч 580 гривень 70 копійок. Усі чеки зберіг.

Керівник Центральної міської лікарні Олександр Артюх розповів, що препаратами для лікування хворих на коронавірус забезпечені. Чому Анатолій Компанієць купував ліки за власні гроші, не знає: "Лікарськими засобами забеспечені в повному обсязі. Все безкоштовно для пацієнта, який знаходиться в нашому стаціонарі”.

За словами Анатолія Компанійця, звертатиметься до суду, щоб компенсувати витрачені на ліки гроші.

На початок