На Кіровоградщині усіх охочих тестують на ВІЛ-інфекцію. Де можна зробити тест

На Кіровоградщині усіх охочих тестують на ВІЛ-інфекцію. Де можна зробити тест

На Кіровоградщині усіх охочих тестують на ВІЛ-інфекцію. Де можна зробити тест
. Фото: Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині усіх охочих тестують на ВІЛВірус імунодефіциту людини-інфекцію. Роблять це працівники благодійної організації "100 відсотків життя. Кропивницький" в рамках Європейського тижня тестування на ВІЛ. Де можна протестуватися та чому це треба зробити – читайте.

Де можна зробити тест

Протягом минулого тижня організація протестувала 67 людей, результати усіх – негативні, розповіла представниця "100 відсотків життя. Кропивницький" Катерина Тимошенко.

"Ми організували тестування в Добровеличківці, Долинській, Світловодську, Новоукраїнці та Кропивницькому. За жовтень перевірили 400 людей, в 11 з них виявили ВІЛ-інфекцію. Десятеро стали на облік та отримують лікування".

Безплатно зробити тест на ВІЛ можна в офісі організації "100 життя. Кропивницький", у свого сімейного лікаря та в кабінетах інфекційного контролю в лікарнях.

Як це працює

Точність тесту – 99%, розповів представник організації Роман Кузьменко. "Я набираю у клієнта кров, капаю в буферне віконце. Після цього спрацьовує тест-смужка. Одна риска – негативний, дві риски – позитивний. Але з одним тестом діагноз не ставиться".

На Кіровоградщині усіх охочих тестують на ВІЛ-інфекцію. Де можна зробити тест
Тест на виявлення ВІЛ-інфекції. Фото: Суспільне Кропивницький

Чекати на результат треба 15 хвилин. Роман Кузьменко радить тестуватись раз на пів року. Про результат людина має право не повідомляти нікого, сказав він.

Чому цей тест варто зробити

Вірус імунодефіциту непомітний для людини, розповів Роман Кузьменко. "Це захворювання вражає імунну систему. Від вірусу людина не помирає. Помирає, якщо він вражає імунну систему від супутніх захворювань".

Є три шляхи передачі ВІЛ-інфекції: це незахищені статеві зв'язки, від матері до дитини (під час вагітності, народження, годування грудним молоком) або через кров (використання нестерильних медичних інструментів), сказала Катерина Тимошенко.

"Коли людина починає антивірусну терапію, вона живе повноцінним життям. Терапія пожиттєва, але це одна таблетка на день".

Тестування в сервісному центрі

28 листопада представники благодійної організації приїхали в сервісний центр Міністерства внутрішніх справ. Там організували тестування на ВІЛ для працівників, воно було безплатне і за згодою.

На Кіровоградщині усіх охочих тестують на ВІЛ-інфекцію. Де можна зробити тест
Працівник сервісного центру МВС чекає на свій результат. Фото: Суспільне Кропивницький

За годину на ВІЛ протестували 12 працівників, результати усіх – негативні. "Кожен свідомий громадянин має перевірятися для своєї безпеки та безпеки оточення", – сказав працівник сервісного центру МВС Сергій Воскобойник.

Що відомо

Нині в Кіровоградській області офіційно зареєстровані 3445 ВІЛ-інфікованих. За цей рік зареєстрували 264 випадки, розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Читайте також

  • У кропивницькому гуртожитку товариства незрячих поселили переселенців. Які там умови
  • Виписалась з лікарні, попри травми. Лікарі розповіли про дитину та жінку, які травмувались в ДТП на Кіровоградщині
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок