На Кіровоградщині Онуфріївська громада виділяє два мільйона гривень на відновлення пошкоджених будинків, приміщень селищної ради, ліцею, дитячо-юнацького центру та спортзалу. Суспільне розповість про наслідки обстрілу та хто допомагає людям ремонтувати пошкоджені будинки.
Зруйновані дахи, тріщини у стінах, вибиті вікна. Такі наслідки падіння уламків російської ракети у селищі Онуфріївка. Наталія Кущенко живе у будинкуз сином і двома доньками. На час зйомки діти після нічних подій спали, говорить жінка.
"Менша донька, яка навчається у шостому класі, ще нас заспокоювала. Казала нам, якщо ми чуємо вибухи, значить живі. У середньої був шок від того, що вона побачила, як Сашко, наш старший син, вийшов і обтрушував з себе скло. Життя йому врятував пінопласт".
У будинку пошкоджені п’ять вікон і дах. "Я мати-одиначка, чоловік мій був лежачий і помер рік тому. Це все звалилося на мене, я просто не витримую оце все осилити. У нас уціліла одна кімната, де робимо ванну і перестінок. Оце будемо там тулитися".
Вибухом зруйнувало приміщення, де приймали металобрухт. Біля нього дві згорілі машини. Глибина ями на місці вибуху уламків збитої ракети – 5 метрів, діаметр – 10, говорить голова громади Віталій Береза. Загиблих і поранених немає.
"Серйозно пошкодило п'ять з 50 будинків. А також приміщення селищної ради, школи, дитячо-юнацького центру і будівлю спортивного залу".
Зі слів директорки ліцею Свілани Рощенко, в одному з корпусів вибило скло у 17 вікнах.
"В цьому приміщенні навчаються діти у ресурсній кімнаті, розташований тренінговий кабінет, бібліотека та комп’ютерний клас. Щодня сюди приходять 20-30 школярів. З сьомої ранку ми з працівниками організували обстеження, де можливо, із середини все засклили і забили плівкою. Збитки поки не рахували".
Шифер для заміни пошкодженого мають. Діти поки навчатимуться в іншій будівлі ліцею.
"Якщо підрахувати збитки по приватному сектору, то це виходить понад мільйон гривень, – говорить Віталій Береза. – Частково будемо намагатися задовольнити найнеобхідніші потреби – це купівля будматеріалів або виділення фінансової допомоги з резервного фонду".
Зі слів голови, виконком селищної ради ухвалив рішення виділити два мільйони гривень на відновлення пошкоджених будинків та приміщень у громаді.
Читайте також
- У Кропивницькому зріс попит на генератори, пальники та ліхтарі.
- До 23 години. В Кіровоградській області починають аварійні відключення електроенергії.
- "Чоловік для мене герой, тому що витримав і не зламався". Дружина звільненого з полону бійця з Кіровоградщини.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб