Перейти до основного змісту
Зі стіни кропивницької бібліотеки мали прибрати барельєф Пушкіна. Чому демонтаж затримується

Зі стіни кропивницької бібліотеки мали прибрати барельєф Пушкіна. Чому демонтаж затримується

Ексклюзивно
Зі стіни кропивницької бібліотеки мали прибрати барельєф Пушкіна. Чому демонтаж затримується
. Фото: Суспільне Кропивницький

На фасаді обласної дитячої бібліотеки імені Тараса Шевченка у Кропивницькому розташований барельєф російського поета Олександра Пушкіна. Рішення про його демонтаж у липні ухвалила консультативна рада з питань очищення культурної спадщини області від маркерів Російської імперії та Радянського Союзу. Суспільне дізнавалось, барельєф не демонтують.

Барельєф російського поета з’явився на будівлі книгозбірні 64 роки тому, з часу її відкриття. Директорка бібліотеки Таїса Манжула сказала, що і вона, і працівники за його зняття з фасаду. Мають ідеї, що буде замість нього: "Це можуть бути слова Тараса Шевченка, може бути наш земляк. Багато є різних пропозицій, будемо вирішувати. Сьогодні головне завдання – це демонтувати його".

У липні консультативна рада з питань очищення культурної спадщини області від маркерів Російської імперії та Радянського Союзу ухвалила рішення демонтувати дев’ять об’єктів у Кропивницькому районі, шістнадцятьом – змінити назву. Усього ухвалили рішення щодо 102 об’єктів, розповіла заступниця голови ради Уляна Соколенко. 17 об'єктів залишили без змін, 60 зняли з обліку.

"У радянські часи пам’ятники ставили лише з ідеологічною метою",– розповів член ради з питань очищення культурної спадщини регіону Борис Шевченко.

Бібліотека перебуває на балансі обласної ради. Демонтаж затримується, бо будівля є пам’яткою архітектури, пояснив Борис Шевченко: "Будь-які дії, які роблять всередині й ззовні цієї будівлі, мають бути санкціоновані окремим рішенням. Це рішення міністерства культури та інформаційної політики".

Через те, що демонтаж барельєфа затримується, знайшли тимчасове рішення, сказала Уляна Соколенко: "Думаємо якимось чином його візуально закрити, щоб він не був публічно представлений".

Зробити це планують до кінця жовтня.

Думка містян

Кропивничанин Леонід Лузан вважає барельєф символом Російської імперії: "Дивлюся на цей пам’ятник імперіалізму як людина, яка неодноразово була на війні, захищала Україну. Його треба знищити".

Переселенка з Харкова Ірина Петренко вважає Олександра Пушкіна просто класиком літератури: "Тепер це російська література, а колись це був поет світового масштабу. Ми вчили його вірші, і діти наші вчили. А онуки мої будуть Тараса Шевченка вчити. Хоча ми вчили й ті, й інші. І це не заважало нам".

Читайте також

  • У Кропивницькому впав пам'ятник "Героям громадянської та Великої Вітчизняної воєн". Що сталося
  • Ресторатор з Кропивницького проводить українізацію за допомогою козацьких чебуреків
  • У Кропивницькому збирали гроші для ЗСУ, дегустуючи місцеву продукцію.
  • У Кропивницькому на ярмарку вінтажного скла збирали гроші на антидронові рушниці.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Топ дня

Вибір редакції

На початок