Графіків аварійних відключень електроенергії на Кіровоградщині наразі немає – КОЕК

Графіків аварійних відключень електроенергії на Кіровоградщині наразі немає – КОЕК

Графіків аварійних відключень електроенергії на Кіровоградщині наразі немає – КОЕК
. УНІАН

Графіків аварійних відключень електроенергії на Кіровоградщині наразі немає. Економити електроенергію у години пік просять українців через ракетні обстріли критичної інфраструктури в країні. Вони призвели до відключень електроенергії. Економія дозволить швидше відновити енергосистему і не обмежувати постачання електрики споживачам, сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Кропивничанин Павло Пузир переглянув свій підхід до використання електрики з минулого тижня.

Павло Пузир почав економити електроенергію з минулого тижня, коли почастішали російські ракетні удари по електропідстанціям та тепловим електростанціям. Тепер не вмикає електрообігрівач у своїй квартирі. З побутових приладів – пральну машину вмикає вночі, праскою користується раз на тиждень. Ощадливо використовує освітлення.

"Я купив економні лампочки. Це суттєво знизило потребу в електроенергії. Після заміни, почав заощаджувати до 40-50 відсотків".

Вранці 17 жовтня росіяни атакували енергетичну інфраструктуру України в трьох областях. Зафіксовані п’ять ударів дронами у Києві. Пошкоджені енергетичні об'єкти та житловий будинок. Також росіяни завдали ракетних ударів по критичній інфраструктурі на Дніпропетровщині й Сумщині. Сотні населених пунктів знеструмлені.

Якщо всі споживачі електроенергії зменшать її використання на 25 відсотків, за словами голови Уряду Дениса Шмигаля, вдасться швидше відновити енергетичну систему країни та зменшити потребу аварійних відключень. Про це він сказав на засіданні Кабміну минулого тижня.

"Хочу звернутися до всіх українців із проханням – зменшити споживання електроенергії у вечірні години. Мова не про те, щоб сидіти в темряві, необхідно лише зменшити використання найбільш енергомістких приладів. Також звертаємося до бізнесу, долучитися до свідомого споживання і з 17:00 до 22:00 вимикати світлову рекламу та інші затратні прилади. Такий відповідальний підхід дозволяє нам мінімально застосовувати графіки відключення".

Економити електроенергію просять з 17:00 до 22:00. До потужних електроприладів належать:

 • Бойлер,
 • Електроплита,
 • Електрочайник,
 • Кавоварка,
 • Електрична духова шафа,
 • Електрообігрівач,
 • Кондиціонер,
 • Посудомийна машина,
 • Мікрохвильова піч,
 • Електроінструменти.

Електроприлади класу А і вище витрачають на 30 відсотків електроенергії менше, ніж прилади іншого класу – говорить заступник керівника обласної енергопостачальної компанії Олег Соловйов.

"Ідеальний варіант – включати ці електроприбори вночі, коли система має мінімальне навантаження. Цьому, до речі, допомагають, двотарифні лічильники, які на цьому принципі побудовані: вони фіксують споживання електроенергії окремо вдень і вночі. Та електроенергія, яка споживається вночі, дешевша вдвічі".

Зі слів Олега Соловйова, скільки треба заощадити електроенергії Кіровоградщині, таких даних, поки, немає.

"Якщо б у нас була необхідність вводити графіки аварійних обмежень та відключень, тоді були б конкретні величини цих потужностей, які потрібно заощадити. Так як наша область не постраждала, як інші регіони, то таких даних наразі немає".

Читайте також

 • Який електрообігрівач обрати та як ним користуватися, щоб не було пожежі. Поради ДСНС.
 • У Гайвороні на Кіровоградщині роблять бандеропечі для військових
 • Що робити, якщо на системах життєзабезпечення Кіровоградщини трапиться аварія. Алгоритм дій
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок