На Кіровоградщині побільшало хворих, які мають ускладнення при алергії на амброзію

На Кіровоградщині побільшало хворих, які мають ускладнення при алергії на амброзію

На Кіровоградщині побільшало хворих, які мають ускладнення при алергії на амброзію
Амброзія на вуліці у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області побільшало хворих, які мають ускладнення при алергії на амброзію. Це у порівнянні з минулим роком. Перебіг захворювання став важчим, розповіла Суспільному алергологиня обласної лікарні Ірина Дзюбас.

Більше семи тисяч жителів області мають алергію на амброзію. Якщо порівнювати з минулим роком, перебіг захворювання стає важчим. Торік ускладнення мали до 20% пацієнтів, цьогоріч – понад 30%, сказала Ірина Дзюбас.

Під час цвітіння амброзії, пилок якої є алергеном, у людей, які мають алергію на неї, може відбуватись загострення.

Алергологиня дитячої обласної лікарні Наталія Шишканова назвала симптоми захворювання – це свербіж, висипання на шкірі. Ураження нижніх дихальних шляхів – проявляється у вигляді задухи, кашлю, погіршення самопочуття. Це все пов’язане з інтоксикацією. "Ми вже за серпень пережили два піки викиду алергена амброзії, попереду також будуть загострення. Все залежить від погоди, підвищення концентрації пилу у повітрі, різноманітних алергенів у зв’язку з воєнними діями на фронтах".

Син кропивничанки Любові Скрипниченко алергію на амброзію має впродовж п’яти останніх років. Жінка говорить, цього року було таке загострення, що жоден із препаратів не допомагав. "Лікували за тією схемою, яку нам розписала лікарка, були під контролем наші астматичні напади. Цього року препарати не допомагали".

П’ять днів Любов Скрипниченко лікувала сина від пневмонії. "Вона виникла на фоні алергії. Аналізи не показали жодної бактеріальної активності, якоїсь інфекції. Мені здається, взагалі перестали слідкувати і косити амброзію. Раніше викошували, тепер – ні".

Денису Скрипниченку після лікування педіатр рекомендувала не виходити на вулицю до перших заморозків, щоб хвороба не прогресувала.

У Кропивницькому затверджена програми боротьби з амброзією на чотири роки – з 2019 по 2022. На узбіччях доріг, у парках та скверах викошувати її мають працівники комунального підприємства "Благоустрій". На боротьбу з амброзією з міського бюджету цьогоріч виділили 5 390 гривень.

Головний інженер підприємства "Благоустрій" Віктор Івашина вважає, до програми боротьби з амброзією мають долучатися всі жителі міста. "Ми в своїх межах працюємо на наших об’єктах. 11 косарів у нас працюють щодня. Косять у парках, скверах – біля 120 гектарів".

Віктор Івашина сказав, викошування трави починають у травні, закінчують до жовтня.

На Кіровоградщині побільшало хворих, які мають ускладнення при алергії на амброзію
Суспільне Кропивницький

За словами речниці Держпродспоживслужби Наталії Шевченко, власники приватних садиб мають обкошувати територію на відстані 20 метрів від межі. Чи покошена амброзія на вулицях Кропивницького, контролює спецінспекція. Назвала штрафи: для населення – від 340 гривень до 1360, для підприємця – від 850 до 1700.

Найефективніше знищувати амброзію до періоду її цвітіння – з кінця липня до початку серпня.

Читайте також

  • На Кіровоградщині зростає рівень захворювання на COVID-19
  • Харківський інститут протезування у Кропивницькому: реабілітацію пройшли понад 100 пацієнтів
  • У Світловодську на Кіровоградщині безкоштовно видають таблетки калію йодиду
  • У Кропивницькому готуються до можливого спалаху мавпячої віспи
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок