В Україні оновили шкільні програми з восьми предметів. Що змінилося

В Україні оновили шкільні програми з восьми предметів. Що змінилося

Марафон
В Україні оновили шкільні програми з восьми предметів. Що змінилося
. фото Суспільне Кропивницький

З нового навчального року історію України і ще сім предметів вивчатимуть за оновленими шкільними програмами. Їх доповнили темами, врахувавши війну в Україні. Суспільне дізнавалось, що саме змінилося в шкільних програмах та з яких предметів.

Предмети

Доповнили шкільну програму з історії України, всесвітньої історії, основ правознавства, захисту України, основ здоров’я, громадянської освіти, географії та зарубіжної літератури, розповіла директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко: "На уроках із захисту України будемо говорити про героїв російсько-української війни і все, що пов’язане з національно-патріотичним вихованням. Щодо основ здоров’я – розповідатимемо про безпеку. Зокрема, які бувають сигнали оповіщення та як поводитись із вибухонебезпечними предметами. В основах правознавства і громадянської освіти по-новому, з позиції війни, викладатимуть права людини".

Історія України

Вчителька кропивницької школи Оксана Веретенникова викладає історію України і правознавство в 9-11 класах. З її слів, історію сучасної України вивчають в 11 класі. В цьому навчальному році окремим блоком вивчатимуть російсько-українську війну: "Акцентуватимемось на більш глибокому вивченні війни. Зокрема, як відбувалися бойові дії, які розробляли плани, стратегію, тактику. Будемо пояснювати, що це дійсно геноцид, насильництво з боку Росії. Говоритимемо про поширення руху опору, підняття українського духу та ідентичності".

Вчителька розповіла, що в оновлених програмах пропонують погляд на Радянський Союз, як на державу імперського типу. Більше уваги приділятимуть руху опору українців під час російсько-української війни. Крім того, в шкільну програму вводять нові поняття: "Колабораціонізм – це співпраця місцевих з окупантами. Термін не новий, він існував під час Другої світовій війні. Наразі це поняття є дуже актуальним".

Зміни до підручників ще не внесли

Методистка обласного інституту післядипломної освіти Інна Відіборенко розповіла, що оновили програми з історії України з шостого по 11-й класи: "Якщо раніше хронологічні рамки української революції були довшими, то нині маємо ставити акценти на 1917-1918 роки, коли була створена Укарїнська Народна Республіка. І в 11-му класі вивчатимемо не становлення Незалежності України, а її відновлення з 1918 року".

На думку Інни Відіборенко, доповнення до шкільної програми з історії дають змогу пояснити сучасні події в державі: "Через війну ми удосконалюємо історичну освіту і приводимо її до рамок історичної науки. Відходимо від тієї російської історіографії і більше уваги приділяємо українській і світовій науці".

Зміни в шкільних програмах до підручників ще не внесли. Їх оновлюють раз на п’ять років.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок