Від комедії до драми. Фільми часів української незалежності, які варто подивитись

Від комедії до драми. Фільми часів української незалежності, які варто подивитись

Від комедії до драми. Фільми часів української незалежності, які варто подивитись
. Кадр з фільму "Земля блакитна, ніби апельсин"

Кропивницький кінокритик Дмитро Шульга назвав шість фільмів українського виробництва часів незалежності, які варто подивитися кожному українцю. А також порадив сходити на три кінострічки, які незабаром з'являться в кінотеатрах.

"Мої думки тихі"

Режисер: Антоніо Лукіч;

Жанр: трагікомедія;

Рік: 2019;

Про що: Молодий звукорежисер Вадим отримує замовлення – записати голоси закарпатських тварин. Це може стати його шансом назавжди залишити "незручну Україну" і переїхати до Канади, подалі від проблем. Помічником у цій роботі стає його мама.

"Фільм позиціонує себе як комедія, проте у ньому є драматичні моменти. Він сприймається легко, але є не таким простим. У ньому присутні життєві та смішні ситуації, але описуються й драматичні, які розкривають сучасні проблеми. Це достатньо рідкісний фільм у прокаті, який окупився".

"Земля блакитна, ніби апельсин"

Режисерка: Ірина Цілик;

Жанр: документальний фільм;

Рік: 2020;

Про що: Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в "червоній зоні" Донбасу, де воєнні дії тривають вже шостий рік (на момент зйомки кіно). Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

"Цей фільм здобув прихильність не тільки в Україні, а й за кордоном. Достатньо прониклива документальна робота про життя родини на тоді ще лінії розмежування".

"Додому"

Режисер: Наріман Алієв;

Жанр: драма;

Рік: 2019;

Про що: Старший син Мустафи загинув у війні на сході України. Мустафа за хабар викупає в лікарів тіло загиблого та витягує з мирної студентської квартири його молодшого брата, щоб разом поїхати до Криму. Назіма він поховає згідно з релігійною традицією, а Аліму поставить ультиматум: прийшов час повертатися на рідну землю, якою б вона зараз не була.

"Наріман Алієв – режисер кримськотатарського походження. Цей фільм про те, як кримські татари живуть під російською окупацією. Це досить серйозна робота, драматична. Її місцями важко дивитися. Піднімається тема корінного народу, тема війни. Стрічка потребує налаштованості ".

"Бобот та енергія Всесвіту"

Режисер: Максим Ксьонда;

Жанр: сімейна фантастика;

Рік: 2018;

Про що: Хлопчик Вадик заводить міцну дружбу з трансформаторною будкою, яка несподівано виявила ознаки життя. Двоє приятелів вирушають назустріч серйозним випробуванням, щоб битися зі всемогутнім Злом. Тільки разом вони зможуть запобігти катастрофі, що має величезні масштаби і незворотні, трагічні наслідки.

"Будемо відверті, виробництво жанру фантастики потребує достатньо серйозного фінансування. Я можу пригадати з цього жанру хороше сімейне кіно "Бобот та енергія всесвіту". Хоча це підлітковий екшн, там достатньо непоганий рівень спецефектів. Сюжет змушує замислитись: наскільки людина залежна від ресурсів".

"Антон і червона химера"

Режисер: Заза Урушадзе;

Жанр: історична драма;

Рік: 2021;

Про що: Південь України, 1920 рік. Початок експропріації та великого терору України більшовиками перед першою хвилею Голодомору. Двоє маленьких хлопчиків, Антон та Яша, мимоволі стають свідками збройного повстання селян проти більшовиків. Все, що відбувається навколо, вони сприймають як цікаву гру й їхню дружбу не можуть зруйнувати ані червона химера революції, ані все криваве XX століття.

"Фільм розповідає про спротив німецьких поселень радянській владі. Для мене це було відкриття. Ми знали, що були поселення інших національностей в межах України. Але мало хто знає, як вони переживали ці події. Фільм піднімає теми, які в широкому інформаційному полі не присутні. Він розширює горизонти".

"Захар Беркут"

Режисери: Ахтем Сеїтаблаєв, Джон Вінн;

Жанр: історичний екшен;

Рік: 2019;

Про що: 1241 рік. Монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі місцеві мисливці, брати Беркути, потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб назавжди зупинити численного ворога.

"Є декілька питань до фільму, але зроблений він якісно".

Новинки кіно

Також кінокритик радить сходити на прем'єри фільмів, які мають вийти на великі екрани найближчим часом. Деякі прем'єри переносили через російське повномасштабне вторгнення. Сходити в кінотеатр варто на такі українські фільми:

  • "Снайпер. Білий ворон", режисер Маріан Бушан. За інформацією Держкіно прем'єра відбудеться 24 серпня. "Пацифіст Микола з початком війни на Донбасі в 2014 році, попри власні принципи та упередження, вчиться снайпінгу та йде захищати свою землю від росіян".
  • "Я працюю на цвинтарі", режисер Олексій Тараненко. Прем’єра має відбутися з 15 вересня. "Життєствердне кіно про смерть, яке не соромиться показати справжнє життя: зі своїм початком та його неминучим фіналом, але таке цікаве й дивовижне".
  • "Довбуш", режисер Олесь Санін. Стрічка про життя найвідомішого з опришківських ватажків у Карпатах Олекси Довбуша
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок