СБУ обшукує завод у Кропивницькому. Що відомо про причини

СБУ обшукує завод у Кропивницькому. Що відомо про причини

СБУ обшукує завод у Кропивницькому. Що відомо про причини
. facebook.com/hydrosila

Працівники Служби безпеки України проводять обшуки на території кропивницького заводу "Гідросила". Про це Суспільному розповіла речниця СБУ в регіоні Юлія Ткач.

За інформацією речниці, обшуки проводять в рамках розслідування за статтями "Державна зрада" та "Колабораційна діяльність": "Наразі ми не можемо коментувати ситуацію, оскільки це таємниця досудового розслідування".

У дописі на сторінці підприємства йдеться про те, що підставою для проведення обшуку є діяльність підприємств, що входять до складу групи компаній "Гідросила", розташованих у тимчасово окупованому місті Мелітополь Запорізької області: "Після захоплення підприємств озброєними особами, одягненими в форму РФ, контроль над ними було втрачено. За зазначеним фактом захоплення підприємств у місті Мелітополь було подано заяви в прокуратуру, СБУ та Національну поліцію".

Суспільне звернулось за коментарем до адміністрації групи заводу. Адміністратор не назвався. За його інформацією, допис у Facebook погоджений з керівниками підприємства: "Всі керівники перебувають на території підприємства, наразі йдуть слідчі дії. Зараз коментарів не даємо. Після закінчення слідчих дій ми вас проінформуємо – не раніше ніж завтра, 18 серпня".

Заводи у Мелітополі не контролюють з червня

Мелітопольські підприємства групи компаній "Гідросила" росіяни контролюють з 3 червня. Тоді вони вивели з території заводів охоронців та чергових ремонтних бригад. Інформації щодо підстав своїх дій не надали.

У червні голова наглядової ради Павло Штутман відмовився коментувати Суспільному заяви, подані в СБУ, прокуратуру та поліцію.

На заводах у Мелітополі, згідно інформації з офіційного сайту групи компаній, працюють більше семи сотень людей. Крім мелітопольських підприємств, до складу групи входять три компанії у Кропивницькому і завод у білоруському Гомелі.

Санкція статей

  • Державна зрада в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
  • За колабораційну діяльність, залежно від пункту статті – від позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк 10-15 років до позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок