Координаційний центр допомоги переселенцям з Луганської області відкрили у Кропивницькому. Він працює у приміщенні Кропивницької районної державної адміністрації. У перший день там зареєструвались 530 людей. Суспільне розповість, яку допомогу можна отримати в центрі.
Людмилі Недовєсовій — 77 років. Під обстрілами жінка жила впродовж восьми років. З Попасної у Кропивницький приїхала у квітні. В координаційний центр прийшла оформити заявку на продуктовий набір і засоби гігієни.
"Будинку, квартири, міста — нічого немає, все повністю зруйнували. Ви б бачили мою домашню бібліотеку, філіал можна було відкривати. Усе було – швейна та пральна машини, холодильник. Я мала роботу, працювала лікаркою санітарної станції. Тепер я безпритульна".
Поспілкуватися з земляками і дізнатися, яку допомогу можна отримати, прийшла переселенка з міста Щастя Галина Краснощок.
"У нашому місті обстріли почались за п’ять днів до російського вторгнення, це було 17 лютого. 25 лютого, коли ми вийшли з підвалу, у нас вже не було нічого – ні води, ні світла, ні газу. Обстріляли Луганську ТЕС, нашу станцію, де ми працювали з чоловіком. Було дуже багато руйнувань".
Зі слів Галини Краснощок, за п'ять місяців не змогли з чоловіком знайти роботу. Продовжує шукати.
Голова координаційного центру Тетяна Новикова розповіла, що приїхали у Кропивницький 28 лютого.
"Територія Щастинського району була окупована 26 лютого і тому через два дні ми вже були на Кіровоградщині. Тут, звернулись до голови Кропивницької РДА Віталія Пастушенка, щоб він допоміг нам розміститись. Люди з Луганщини не повинні почувати себе покинутими. Вони мають розуміти, що тимчасово живуть на іншій території".
За словами Віталія Пастушенка, раніше інформацію про допомогу переселенцям Луганщини не озвучували в цілях безпеки.
"На даний час уряд ухвалив рішення щодо примусового переселення мешканців Луганської і Донецької області. Відповідно виникла потреба у створенні такого хабу".
Центр працюватиме у будні дні з 08:00 до 13:00.
"Ми надаємо інформаційні послуги, бо багато людей, які приїхали сюди, не знають місцевості, де розташовані державні установи, – сказала Тетяна Новикова. – Також юридичну допомогу. Багато хто з переселенців втратили документи або намагаються вступити в спадщину. І звичайно гуманітарну допомогу".
Впродовж цього тижня зберуть списки людей, яким треба продуктові набори, а наступного передадуть заявку в обласний гуманітарний штаб.
Читайте також
- "Я бачила, як руйнують моє місто, я відчувала страх аж до нудоти", – переселенка з Донеччини
- У кропивницькому соціальному гуртожитку поселили 39 переселенців. Як облаштувалися
- Взяв собаку, кілька сумок і поїхав. Історія 75-річного переселенця з Авдіївки
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб