Сотню переселенців з Донецької області поселили у школі Новоукраїнського району Кіровоградської області. Назву села з міркувань безпеки попросили не називати. Суспільне дізнавалось, як облаштувались люди.
Світлана Філіппенко з міста Бахмут Донецької області. З квітня живе в селі Новоукраїнського району, у класі школи.
"Я бачила, як руйнують моє місто, я відчувала страх аж до нудоти. Це дуже лячно, це не передати словами, коли за квартал від тебе падають три ракети і квартира від цього здригається. Я взяла з собою одну валізу і рюкзак. Коли приїхала сюди, ще понад два місяці лякалась гучних звуків".
Зі слів жінки, у кімнаті проживають семеро людей. "Та ситуація, що коїться в Донецькій області, вона зробила відбиток на психологічному стані людей. Більшість з тих, хто живе тут, не хочуть виходити в ефір, спілкуватись, тому що бояться, що можуть бути якісь наслідки".
Для переселенців, які живуть в сільській школі, облаштували душову кімнату. Встановили дві пральні машини.
"Життя змінилося. Раніше я жила окремо у своєму помешканні, у мене був свій розпорядок дня. Тепер доводиться жити в одній кімнаті з іншими людьми. Я втратила роботу, мені довелось закрити свою справу, поїхати з міста. В мене були друзі, родичі, свій дохід. Тепер я всього цього не маю".
Шеф-кухарка школи Валентина Данілова розповіла, що харчування для переселенців організували в шкільній їдальні.
"У нас сьогодні зелений борщ, на друге – каша ячна з підливкою, салат, компот. Приходимо на роботу о 6:00. Ми харчуємо людей тричі на день, багато треба насипати їжі, перемити посуду".
Нині у селі живе майже сотня переселенців, сказав староста Леонід Олексійович.
"Підприємство, яке проводило евакуацію людей, організувало як харчування, так і забезпечило одразу першочергово продуктами і предметами гігієни. Ніхто з них плату не бере за проживання. Певний час люди думали, що вони повернуться назад. Але нині вже розуміють, що цей період затягнеться, і вони тут будуть проживати стільки, скільки потрібно. Ніхто їх звідси виселяти не буде".
За словами старости, навчальний рік для дітей села через війну розпочнуть онлайн.
Читайте також
- "Не знаю, чи буде куди повертатись". Житель Миколаївщини перечікує обстріли у родичів біля Кропивницького
- У Кропивницькому відкриють центр допомоги переселенцям з Луганщини
- Житло в актовій залі: як облаштувались донеччани, які приїхали евакуаційним потягом у Кропивницький
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб