У Кропивницькому водій маршрутки відмовився вимкнути російську музику на прохання пасажирки

У Кропивницькому водій маршрутки відмовився вимкнути російську музику на прохання пасажирки

У Кропивницькому водій маршрутки відмовився вимкнути російську музику на прохання пасажирки
. Фото: depo.ua

Кропивничанка Марія Боцман зробила зауваження водію маршрутки №220, коли той ввімкнув у салоні російську музику. За її словами, водій грубо відмовив та почав казати, що народився у Радянському Союзі. Чим закінчилася історія, читайте далі.

"Ми з донькою їхали на роботу та почули російську музику, – згадує той день Марія Боцман. – Я не вперше чую, як її вмикають у маршрутках. Ми завжди робимо зауваження, і водії нормально реагують: перемикають на українські хвилі".

Проте коли про це попросили водія автобуса №220, почули різку відмову. "Він почав кричати. Казати, що народився у Радянському Союзі і говорити українською не буде. Хамив і гучніше вмикав російську музику".

Далі, розповіла кропивничанка, сказав вийти, якщо щось не подобається. "Ми відповіли що вийдемо, якщо він поверне гроші за проїзд. Але він відмовився".

Керуючий підприємством-перевізником "Урса-Транс" Анатолій Щербина сказав журналістам, що така ситуація дійсно була. За словами керуючого, з водієм проведуть виховну бесіду. Надалі російську музику в салоні вмикати не буде. Оскільки Анатолій Щербина не дав контакти водія, почути його позицію не вдалося.

Вмикати російську музику заборонено законом

Російську музику у громадських місцях, зокрема й у салонах автобусів, забороняють вмикати Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та Закон щодо обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора.

За порушення мовного закону можуть накласти штраф від 3 400 до 8 500 гривень, якщо воно вчинено вперше. За повторне – від 8 500 до 11 900 гривень, розповів уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь.

"Народні депутати розробили і затвердили закон, який не дозволяє вмикати пісні недержавною мовою у маршрутних таксі. Цей закон – наслідок численних звернень і скарг як на нашу адресу, так і до Верховної Ради України. Тому сьогодні немає проблем перемкнути радіостанцію, ввімкнути українську пісню", – сказав уповноважений.

За його словами, закон діє також для залізничного та авіатранспорту. "Інформаційне поле України повинно належати українцям: музика це, радіо чи телебачення".

"Якби не було закону, я б і не просила водія, – сказала Марія Боцман. – Але мені все одно б боліло. У нас війна також через мову і через те, що люди багато вживають російськомовного контенту".

За словами керуючого підприємством-перевізником Анатолія Щербини, водій маршруту №220 про існування такого закону не знав.

Читайте також

  • У школі нахамили, а в будинку закритий вхід. Кропивничанин розповів про пошук укриття під час тривоги
  • "Переходь на українську!" У Кропивницькому університет організував безкоштовні курси з державної мови
  • На Кіровоградщині змінили графік руху вузькоколійного потяга Гайворон - Рудниця
  • В Олександрії розпочалися курси для тих, хто хоче покращити свою українську.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок