У Кропивницькому переселенка з Сєвєродонецька створила фотоальбом у пам'ять про рідне місто

У Кропивницькому переселенка з Сєвєродонецька створила фотоальбом у пам'ять про рідне місто

У Кропивницькому переселенка з Сєвєродонецька створила фотоальбом у пам'ять про рідне місто
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому переселенка з Сєвєродонецька Ольга Плаксіна створила фотоальбом з краєвидами рідного міста. Розповіла Суспільному, так зберігає пам'ять про мирне життя у Сєвєродонецьку.

Ольга Плаксіна – дизайнерка. В альбомі зібрала майже 300 світлин про Сєвєродонецьк з початку його заснування і до моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Це роботи різних авторів, які дозволили використовувати їхні фотографії.

Розповіла, перші кілька сторінок – це про історію міста, як воно з’явилося, як росло і розвивалося. "Перші фото міста, який будувався на піску, перші будинки, перші автовокзали, вулиці. Потім фотографії радянського періоду".

Каже, Сєвєродонецьк – зелене і затишне місто, засноване в 1934 році. Одне з улюблених місць відпочинку жінки – драматичний театр. "Кожна світлина викликає якісь спогади: там гуляли, там вчилися, там зустрічалися, там закохувалися".

Говорить, ідея зберегти Сєвєродонецьк у світлинах і запам’ятати місто красивим з’явилась, як тільки переїхала в Кропивницький.

"З міста ми виїхали 13 березня після того, як дві неділі проспали в холодних підвалах, на вулиці мінус 10, діти почали хворіти, почали зникати електрика, вода, газ. Після того, як в будинок потрапила бомба, вирішили швиденько виїхати. Мені захотілося зберегти у пам’яті всі чудові моменти, які були в нашому житті: де ми відпочивали, де ми росли, де ми закінчили школу, росли мої діти".

Над оформленням альбому працювала два місяці. Для своїх рідних надрукувала їх п’ять. Каже, переглядає світлини часто, бо хоче додому.

"Щоб швидше закінчилася війна, повернутися у своє рідне місто, щоб ми всі дружно його відбудували і місто буде ще гарніше, ніж на фото".

Читайте також

  • У Кропивницькому тривають презентації книги "Поезія без укриття"
  • У Кропивницькому жінки-переселенки освоюють нову професію
  • На Кіровоградщині медики-переселенці з Херсонщини отримали службове житло
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок