"Творчість – це віддзеркалення сьогодення". Кропивничанка зняла кліп на власну пісню про війну

"Творчість – це віддзеркалення сьогодення". Кропивничанка зняла кліп на власну пісню про війну

"Творчість – це віддзеркалення сьогодення". Кропивничанка зняла кліп на власну пісню про війну
. Скріншот з відео на пісню "Героями-містами"

Кропивницька співачка Ксенія Чеканова зняла відеокліп на власну пісню "Героями-містами". Суспільному розповіла, що пісня стала втіленням занотованих з початку російського вторгнення думок. Музичний матеріал і вокал записала в домашніх умовах разом з хлопцем, ідею щодо відео підказала подруга.

Чому вирішила в пісні розповісти про події в Україні

Починаючи з 24 лютого, розповіла дівчина, усі розмови з близькими були про війну, свої думки занотовувала в телефон: "Ніколи не думала, що буде тека з нотатками під назвою "Війна". Та спочатку було складно зібрати всі думки до купи, тому, щоб якось цей потік свідомості устаткувати, вела записи. А на початку березня почала ці думки збирати у римовані рядки".

Написані вірші публікувала у соцмережах: "Отримувала відгуки від людей, що передала і їхні думки теж. Тоді зрозуміла, що творчість у воєнний період – це дуже важливо. Але співати довгий час не хотілось. Не думала, що зможу співати, тим паче – писати пісні. Не думаю, що спеціально вирішила розповісти в пісні про війну. Такі реалії. Саме про війну зараз більшість української музики".

В будинок рідних влучила ракета

Співачка розповіла про рідних з Миколаєва, у яких вона гостювала 2020 року. З її слів, після російського вторгнення вони змушені були виїхати з недобудованого будинку: "Нещодавно ми дізнались про те, що в будинок влучила російська ракета. Але вони – великі оптимісти. Вважають, головне, що з ними все добре, що вони живі. Здається, не залишилось жодної родини в Україні, яку б не зачепила ця війна".

"Лірика в нас одна…"

Ключова фраза пісні – "Лірика в нас одна…" – результат розмов з близькими, розповіла Ксенія. Вперше проспівала і записала її на диктофон вночі: "Це було в березні, коли в мене було дуже багато питань, але взагалі не було відповідей на них. Ми вже точно зрозуміли, що наше життя поділилося на "до" і "після". Трохи згодом у нас з’явилась надія, яку ми передаємо один одному словами, діями, обіймами. Саме з такими думками я взяла гітару і написала приспів".

На наступний день почала писати куплети, придумала мелодію: "На текст, в режимі реального часу, впливали події в країні. Не можу сказати, скільки разів переробляла текст, але протягом тижня я змінювала деякі слова, щоб знайти влучні. Музика теж моя".

"Творчість – це віддзеркалення сьогодення". Кропивничанка зняла кліп на власну пісню про війну
Скірншот з відео на пісню "Героями-містами"

Про зйомки

Ідея знімати кліп самостійно виникла у Ксенії Чеканової, з її слів, чи не одночасно з бажанням записати пісню. І запис, і зйомки в домашніх умовах співачка називає експериментом і самоперевіркою: "Я попросила свого хлопця, гітариста Романа Губенко допомогти мені із записом пісні. Готовий трек відправила подрузі, сценаристці Олександрі Крикун. У неї виникла ідея з проектором і відеорядом, який передаватиме емоцію кожного рядка пісні".

Фонові відео з українських міст Ксенія відбирала сама, знімали і монтували вдома.

"Творчість – це віддзеркалення сьогодення". Кропивничанка зняла кліп на власну пісню про війну
Скріншот з відео на пісню "Героями-містами"

"Це пісня про надію"

"Героями-містами" – це, передусім, пісня про надію, пояснила Ксенія: "Надію на те, що колись ми всі зможемо подорожувати нашими вільними містами, в нашій країні більше ніколи не будуть літати ворожі російські ракети, і всі окупанти підуть з нашої землі. Надію на те, що кожен, хто залишився без домівки і був змушений залишити своє рідне місто, обов’язково повернеться туди".

Про допомогу українським військовим

Ксенія Чеканова долучилася до проєкту "Наближаємо перемогу разом" від кропивницьких музикантів: "Співала на вулиці, допомагала збирати гроші на потреби українських військових. Точно знаю, що вже купили машину для наших бійців. Я рада, що кропивницькі музиканти мають змогу допомагати армії".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок