Кропивницькі студентки ініціювали інформаційний топонімічний проєкт "Постаті мого міста", мета якого – розповісти про тих, чиї імена носять вулиці. Про це Суспільному розповіла авторка проєкту Єлизавета Єрещенко. На першому етапі розкажуть про загиблих на сході України військових, на честь яких перейменували вулиці протягом останніх років.
За словами авторки, ідея проєкту з’явилася 2021 року: "Прогулюючись містом, ловиш себе на думці, що нічого не знаєш про людей, чиї імена носять вулиці. Так було і у мене, ідея виникла раптово, та постійно щось відволікало від того, щоб оформити це в проєкт. Ємоційно відійшовши від перших місяців російського вторгнення, сіла і написала".
Проєкт поділили на декілька тематичних етапів: "Починати хотіла з письменників, потім зробити блок про історичних діячів, та, зважаючи на нинішні події в Україні, дослухались до голови обласної ради і розпочнемо з військових, які загинули на сході України".
Над проєктом працюють четверо студенток, долучили співробітників обласної бібліотеки імені Дмитра Чижевського, музею мистецтв та регіонального центру наукових досліджень з історії України: "Охочих долучитись до мене шукала через соцмережі, відгукнулись троє дівчат. Інформацію допомагають збирати співробітники бібліотеки і центру досліджень, музей долучився до зйомок відеоекскурсій".
Проєкт презентують в липні, нині працюють над форматом: "Це мають бути інформаційні буклети, на яких будуть QR-коди, відсканувавши які можна буде перейти на сторінку з більш повною і широкою інформацією про героїв проєкту, конкретну вулицю, її архітектуру, заклади, які на ній розташовані, переглянути екскурсії".
Учасники проєкту працюють на громадських засадах, розповіла речниця голови обласної ради Олена Данилишин, до завершення війни в Україні проєкт реалізовуватимуть в онлайн-форматі: "В обласному бюджеті зараз немає зайвих грошей, щоб надрукувати буклети. Після завершення активних бойових дій спробуємо залучити грантові гроші".
В першому блоці проєкту розкажуть про п’ять вулиць.
Читайте також
- У Кропивницькому зі стели з назвою селища російською мовою прибрали напис.
- Вчителі з Олександрії на Кіровоградщині ініціювали безкоштовні курси з української мови.
- Українське вбрання, знайомства, гарний настрій. У Новоархангельську на Кіровоградщині реалізували благодійний фотопроєкт.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб