На Кіровоградщині створили добровольчі сили оборони області. Про це розповів керівник ради з їх формування Сергій Шульга. Зарплату ці загони не отримуватимуть, вони є резервними для Збройних сил України.
Один з ініціаторів створення сил генерал-майор поліції на пенсії Віктор Пащенко. Нині він працює у службі з надзвичайних ситуацій. За його словами, створені сили заступають на чергування на блок-пости та охороняють громадський порядок, вели пошукові роботи з метою виявлення диверсійних груп або тих, хто може надавати заборонену інформацію російським службам.
"Це резервна, допоміжна армія діючим ЗСУ, які можуть за необхідності затупити на оборону нашої територіальної громади, – розповів Віктор Пащенко. – Тренуємось, щоб ці люди могли володіти зброєю, мали поняття тактики ведення бою, щоб могли проводити розвідувальні дії, збирати інформацію".

Віктор Пащенко вирішив брати участь у створенні сил, бо має 37-річний досвід служби в органах внутрішніх справ. "Я українець, я ніколи не міг подумати, що росіяни нападуть на нашу Україну і таким способом, як вони це зробили, це звірство! Маючи практичний досвід поводження зі зброєю, я хочу внести свій вклад в те, щоб захистити нашу державу, щоб мої діти, онуки жили у щасливій, вільній Україні".
До добровольчих сил оборони області записалась кропивничанка Тетяна Назаренко, бо хоче бути корисною. "Я ще у квітні пройшла військову комісію, і у мене є військовий квиток, вирішила вступити в ДСО".

Про необхідні документи для вступу у добровольчі сили області розповіла інспекторка з кадрів обласної ради Світлана Святовець. "Заява, копія паспорта, копія військово-облікового документа, копія платника податків, медична довідка для отримання дозволу на зброю – це в же у подальшому, і автобіографія. Чи до кримінальної відповідальності ви або рідні не притягувалися – це важливо, це перевіряється. Якщо перевірка не пройде, то ми відмовляємо".
Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 0930242801
Сергій Шульга говорить, початкова підготовка не важлива: "Для нас не має різниці, хто це: чи медик, чи вчитель, чи колишній військовий, головне – це патріотично налаштована і небайдужа людина. Ми готуємо їх, головна мета – це не дати ворогу захопити нашу область".
За словами Сергія Шульги, в добровольчих батальйонах зарплату не отримують, проте потрібні гроші для закупівлі обладнання та техніки. "Згідно Закону національного спротиву передбачається фінансування як з державного бюджету, так і з бюджетів обласних, місцевих, також й інших, тому будемо вирішувати питання. Неможливо прорахувати скільки потрібно, це буде залежати від того, скільки нас".
Сергій Шульга говорить вже сформували перші групи добровольчих сил із зв’язківців та тих, хто керуватимуть квадрокоптерами.
Читайте також
- На в’їзді у мікрорайон Кропивницького селище Гірниче, зі стели з назвою російською мовою "Горный", прибрали напис
- У Кропивницькому збирають гроші на тягач для Збройних Сил України. Його ціна – 20 тисяч євро. Зібрати цю суму мають за десять днів.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб