У Кропивницькому колишню школу №7 переоблаштували під соціальний гуртожиток для переселенців. Він розрахований на 130 людей, нині в ньому живуть 30 людей з Донбасу, Харківської, Херсонської і Миколаївської областей.
Їдальня – у колишній учительській, у класі інформатики – ігрова для дітей. Всього у приміщенні колишньої школи переобладнали 13 класів.
Нині це кімнати, де живуть або житимуть люди з регіонів, де ведуться бойові дії. У кожній поставили двоярусні ліжка, на кожному – два набори постільної білизни, у шафах – посуд.
62-річний житель Херсона Сергій Журавльов приїхав з дружиною і сином. Своїм автомобілем виїхати з міста не могли, приїхати в Кропивницький допомогли волонтери. Говорить, умовами життя в гуртожитку задоволений. "Поїхали ні з чим, 3-4 сумки, пакети, та і все, тепер тут все маємо".
В їхній будинок приходили російські окупанти, розповідає Сергій Журавльов: "Перевіряли, чи є у нас зброя. Ну як ми старі люди, сильно у нас не лазили, просто ми боялись за сина. Танки їздили по центральній вулиці, на якій ми жили, як у себе вдома. Один танк зламався, півтора чи два тижні стояв метрів за 100 від нашого будинку".
Світлана Чирва з чоловіком приїхали з Донецької області всередині квітня. Півтора місяці жили в дитсадку, два дні тому переїхали в гуртожиток. "Тут є столова, піч, все обладнано, все цивільно, спасибі, душ. Якщо буде перемога, звичайно, додому. Ну а як же ж! Там же рідна земля, стіни, рідна хата, все рідне".
Школу під гуртожиток переоблаштовували впродовж трьох місяців. З міського бюджету витратили 300 тисяч гривень, допомогли громадські організації, кропивничани. Перші півроку люди житимуть тут безкоштовно. Потім платитимуть 400 гривень щомісяця, розповів директор гуртожитку Віталій Греку. "Міська рада, громадські організації, управління освіти нас забезпечили, але в подальшому такі потреби, як речі особистої гігієни, продукти можуть бути потрібні".
На кухню гуртожитку треба ще холодильник, дві мікрохвильові печі і дві мультиварки, говорить директор.
Що відомо
Нині в Кіровоградській області живуть 79 тисяч переселенців, розповів голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович.
Читайте також
- На Кіровоградщину евакуювали мешканок психоневрологічного інтернату зі Слов’янська
- Сигнали тривоги, обстріли, герої та переселенці. Статистика 100 днів війни на Кіровоградщині
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб