Воєнні злочини російських військових проти України фіксує кропивницька окружна прокуратура. Приймають заяви від переселенців, які приїхали в Кіровоградську область. Люди розповідають про руйнування будинків, мародерство, поранення.
За інформацією прокурорки окружної прокуратури Ольги Дьячкової, покази про воєнні злочини російської армії почали збирати з перших днів російського вторгнення. Спілкуються з переселенцями не тільки в прокуратурі, а й в місцях, куди вони звертаються по допомогу. Свідчення приймають не лише від потерпілих, а й від свідків воєнних злочинів: "Прокурори відібрали свідчення мирних жителів різних областей України, яким було завдано фізичної, майнової, моральної шкоди внаслідок вчинення воєнних злочинів Російською Федерацією. Найбільше звернень – від тих, хто приїхав з Луганської та Донецької областей".
Матеріали з результатами розслідування передадуть до міжнародних судів. Фото та відеоматеріали воєнних злочинів росіян можна завантажувати на спеціальний сайт.
Свідчення лікаря з Київщини
У прокуратуру розповісти про злочини російських військових прийшов Тарас Нічик. Чоловік переїхав у Кропивницький з Київської області. Він свідчив про пошкоджене російським військовими майно. За подібними фактами, розповіла прокурорка, реєструють кримінальні провадження, передбачені статтею Кримінального Кодексу України "Порушення законів та звичаїв війни".
До вторгнення Росії в Україну Тарас Нічик працював лікарем в селищі Макарів Бучанського району, де, після звільнення від російських військових, виявили тіла сотень вбитих людей: "Частково зруйновано мій кабінет, де я приймав людей, надавав послуги. Сусідні приміщення були зруйновані. Я багато інвестував грошей в свій кабінет, брав у борг, а окупити інвестиції не встиг. Частково борги виплатив, але заборгованість лишилась".
Чоловік розповів, що три тижні з родиною жили під обстрілами. Батьки двічі їхали і поверталися додому. Нині – в Київській області.
Свідчення працівниці школи з Донеччини
Тетяна Діброва два місяці тому переїхала з Лиману Донецької області. Тиждень тому дізналася, що її будинок пошкоджений внаслідок обстрілів російської армії: "Зателефонували сусіди і сказали, що повністю хата в нас пошкоджена, літня кухня і прибудови повністю згоріли, паркан, усе, що було. "Живого" нічого не залишилося – якщо хата ще й стоїть, то ані вікон, ані дверей немає, фасад пошкоджений. В усьому Лимані легше перерахувати вціліле".
Жінка працювала у найбільшій у громаді школі – №4. Сказала, що її, нещодавно відремонтовану, теж пошкодили.
Читайте також
- "Треба було їхати, виручати сусідів". Водій з Кропивницького розвозив питну воду жителям Миколаєва.
- В Олександрії переселенцям почали видавати продуктові набори від ООН.
- В одному з чотирьох кропивницьких гумцентрів для переселенців не вистачає продуктів.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб