У Кропивницькому з полиць бібліотеки Чижевсього прибрали 250 книжок російських авторів

У Кропивницькому з полиць бібліотеки Чижевсього прибрали 250 книжок російських авторів

У Кропивницькому з полиць бібліотеки Чижевсього прибрали 250 книжок російських авторів
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому з полиць обласної бібіліотеки Чижевського прибрали 250 книжок пів сотні російських авторів. Серед них – видання авторів, які підтримали вторгнення Росії в Україну. У книгозбірні від Міністерства культури мають перелік російської літератури, яку треба прибрати. Суспільне розповість, які це книги і що з ними робити далі.

Прибрати книги російських авторів, які підтримали війну в Україні – це рекомендація Міністерства культури та інформаційної політики, розповіла завідувачка відділу абонементу бібліотеки Чижевського Наталія Білаш.

"Наприклад, автор Константінов. Можливо хтось пам’ятає, за його книгами "Сочинитель" та "Журналист" зняли російські серіали. Також – це видання Андрєя Бєляніна, який підтримав російську агресію в Україні".

Каже, у сховище віднесли 250 книг пів сотні російських авторів. "Кожна з цих книг є в нашому каталозі. Читач може виписати замовлення і ми видаємо йому цю книгу додому, не маємо права відмовити. Коли зберемо книги і за авторами, і видавництвами, тоді будемо знати їхню подальшу долю".

У Кропивницькому з полиць обласної бібліотеки Чижевсього прибрали 250 книжок російських авторів
Суспільне Кропивницький

За словами завідувачки відділу формування фондів Олени Стрілець, прибирають з полиць і російські пропагандистські книжки.

"Це список від Держкомтелерадіо України "Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України". В цьому переліку 270 примірників книг, з них чотири є у нашому фонді, але ми їх уже вилучили".

Олена Стрілець показала книгу, яку за 10 років не взяв жоден читач.

"Вона називається "Почему Украина не Европа?" Видана у 2010 році, отримали її в дарунок. Книга була підписана від авторки, тож ми змушені були її взяти".

Відвідувачка бібліотеки Наталія Соловйова вважає, не всі російськомовні книжки треба вилучати. Тільки тих авторів, які проти України.

"Я вважаю, що письменники, які раніше публікувалися – Толстой, Пушкін, Лермонтов – ці книги, звісно, треба читати, вони дуже пізнавальні. А тих авторів, які нині друкуються і підтримують війну, вважаю їх треба вилучати".

Також Міністерство культури рекомендує вилучити книги видавництв, що підлягають санкціям. У бібліотеці їх перелік мають на 140 сторінках. Що далі робити з книжками, чекають розпорядження Міністерства.

Що відомо

Усі 552 бібліотеки Кіровоградщини прибирають книжки, видані в Росії. Так виконують наказ Державного комітету телебачення та радіомовлення України "Про припинення видачі та зупинення дії дозволів на ввезення видавничої продукції з території держави-агресора". Усі попередні дозволи на ввезення російської друкованої продукції Держкомтелерадіо анулювало. Нових видавати не буде, пояснила директорка обласного департаменту культури й туризму Уляна Соколенко.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок