Продукти, одяг та засоби гігієни переселенці можуть отримати в гуманітарному центрі Кропивницького, який облаштували у спортивній школі №3. Про це розповіла координаторка центру Інга Дуднік. Суспільне дізнавалось про роботу центру та як там отримати допомогу.
В окремій кімнаті зібрали одяг для дорослих та дітей. Окремо – мило, пральний порошок, підгузки. Для дітей мають книги та іграшки. Ліків, зі слів Інги Дуднік, не видають.
Для того, щоб отримати допомогу, потрібно заповнити анкету – розповіла координаторка. Нині одній родині видають один продуктовий набір: "Продуктовий набір складається з печива, олії, цибулі, картоплі, шматка сиру, одного виду крупи, макаронів".
За словами координаторки центру, речі дають людям, які втекли з-під обстрілів: "Щоб отримати допомогу, потрібен паспорт – для підтвердження того, що людина, дійсно, має реєстрацію в тому місті, що вона, дійсно, звідти приїхала. Свідоцтво про народження дитини, якщо потрібно підгузки отримати і дитяче харчування. Поки не даємо два дні поспіль одним і тим самим сім’ям, ведемо облік".
Усі охочі можуть принести до центру одяг та харчі, сказала Інга Дуднік: "Дуже потрібне дитяче харчування від нуля до 18 місяців, різне дитяче харчування. Підгузки необхідні".
Кропивничанка Дар’я Скрипник допомагає в гуманітарному центрі фасувати речі та знайти необхідне людям: "Чоловічих речей мало, для хлопців теж. Як в магазинах, зазвичай. В іншому – люди йдуть задоволені. Це тішить".
Отримати допомогу в гуманітарному центрі можна з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00.

Чого потребують переселенці
Анна Тіток з родиною приїхали в Кропивницький з міста Лисичанськ Луганської області 2 березня. Їхали в речах, які були на них. Як з’явиться можливість, сказала жінка, повернуться додому: "Одяг потрібен, бо виїжджали в зимовому, а вже весна. Схопили сумки з найнеобхіднішим. Тому – одяг і продукти, звичайно. Там обстріли постійні. А зараз ситуація ще гірша, бо немає газу, немає світла, води. Дуже важко. В магазинах нічого немає. Поки будемо тут щось шукати – можливо, якусь роботу".
З міста Святогірськ Донецької області власним автомобілем приїхав Іван Ніколаєнко. До виїзду 15 днів, сказав, ночували у бомбосховищі. У Кропивницькому з 15 березня. Про гуманітарний центр дізнались з інтернету: "Виїхали в останню мить, за нами вже впав міст. Місто Ізюм, яке за 15 кілометрів від нас, знищено вщент. А тут нас штаб розмістив. Забезпечили їжею, дітей одягнули, взули, ми дуже вдячні".
Що відомо
Війна Росії проти України – 21 день. Новини Кіровоградщини 16 березня.
Читайте також
- Як у Кропивницькому працює міський штаб розселення жителів інших областей.
- Не взяли речі, але забрали котів. Родина з Авдіївки переїхала в Кропивницький.
- Бомбили цілодобово. Родина з Харкова три дні не могла виїхати з міста.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб