У Кропивницькому лікар врятував школярку зі ставка

У Кропивницькому лікар врятував школярку зі ставка

Оновлено
У Кропивницькому лікар врятував школярку зі ставка
. ДСНС у Кіровоградській обл.

У Кропивницькому лікар Костянтин Яринич врятував школярку зі ставка. Про це Суспільному розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій в областi Оксана Мачак.

Подія сталась о 14:00. До приміщення Гімназії новітніх технологій навчання, що у мікрорайоні Озерна Балка, забігла школярка та повідомила, що під кригу на ставку поблизу провалилась дівчинка. Костянтин Яриніч, який був у гімназії, побіг до ставка. Знявши одяг, по кризі підповз до дитини та витягнув її з води. П’ятикласницю лікарі відвезли до дитячої обласної лікарні.

Костянтин Яринич працює керівником онкологічного центру, відвідував школу у статусі депутата міськради, розповів він Суспільному. "Вже на виході зі школи №8 почув, як діти бігли з криками допомоги. Прибіг, побачив, що дитина далеко від берега, поповз до дівчинки. Вона вже не кричала, була ослаблена та ледве говорила. Хтось перекинув мені мотузки, вона вхопилася за мотузку і помалу ми все ж вибралися. За цей час приїхали рятувальники. Все ускладнював мороз, бо дитина примерзала за лічені хвилини".

Лікар знав, як поводити себе на кризі, тому вважає, що зреагував швидко та правильно. Холодної води не боявся, бо 15 років практикує пірнання у лунку: "Як лікар, звертаюся до батьків, говоріть з дітьми про небезпеку поводження на кризі".

Бригада у складі лікаря та фельдшера виїздила на виклик до школи. Лікар Сергій Пастухов розповів, вони застали дівчинку в школі переодягненою у сухий одяг. "Вона ковтала воду, але в легені вода не потрапила, я так зрозумів. Було переохолодження в холодній воді, ми вкрили її термоковдрою і госпіталізували в дитячу лікарню, температура тіла була 35 градусів".

У Кропивницькому лікар врятував школярку зі ставка
ДСНС в Кіровоградській області

До реанімації дитячої обласної лікарні дитину привезли у стані переохолодження, розповіла чергова лікарка Любов Соколова. "Дитина поступила в тяжкому стані, при свідомості, але виражені ознаки переохолодження: холодні ніжки, ручки, тиск підвищений був 141 на 70".

За словами лікарки, на 17:00 дівчинці стало краще: "Температура 36.6, шкірні покриви стали більш рожевими, вона при свідомості, п’є, тиск 120 на 80. Головне те, що її своєчасно привезли".

Лікарці дівчинка розповіла, що любить фігурне катання та пішла з друзями на лід: "Дитина розповіла, що вони всі каталися на льоду і вона потрапила у місце, де провалилась".

З батьками школярки Суспільному, поки, поспілкуватись не вдалось.

Читайте також

На початок