Перейти до основного змісту
Гірники з Кіровоградської області долучилися до протесту у Києві

Гірники з Кіровоградської області долучилися до протесту у Києві

Гірники з Кіровоградської області долучилися до протесту у Києві
. Єлизавета Серватинська, Суспільне

Гірники уранових шахт підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" з Кіровоградської області долучилися до протесту під будівлею Верховної Ради у Києві. Вони підтримують колег з вугільної галузі, які ініціювали протест. Вимагають погасити багатомісячний борг заробітної плати. Про це розповів Суспільному голова незалежної профспілки працівників Інгульської шахти Дмитро Бондарєв.

"Ми підтримуємо акцію протесту. Наші вимоги – це виплата заборгованості по зарплаті шахтарям вугільної промисловості. Заборгованість у них 1,8 мільярдів гривень. І друге, хотіли, що була державна підтримка енергетичної галузі, щоб її не знищували", – говорить Дмитро Бондарев.

Заборгованість по підприємству "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" складала 115 мільйонів гривень – це фонд заробітної плати. Заборгованість по шахті була – 48 мільйонів гривень. "Я працюю гірничим майстром, – каже Бондарєв. – В мене був борг 20 тисяч гривень. Були місяці коли і більше". Нині боргів перед працівниками "СхідГЗК" держава не має.

"Східний гірничо-збагачувальний комбінат" входить до десятка найбільших виробників урану (2 відсотки від світового видобутку) і є єдиним в Україні підприємством, яке забезпечує видобуток уранової руди і виробництво концентрату природного урану. Підприємство забезпечує до 40 відсотків потреб в урані українських атомних станцій.

Що відомо

  • Під будівлею Верховної ради відбувається мітинг шахтарів, які вимагають погасити перед ними багатомісячний борг за заробітною платою.
  • Як передає Укрінформ, 3 грудня, під час години запитань до Уряду, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що держава повністю виконує свої зобов'язання по виплатах шахтарям. За його словами заборгованість виникає через неналежне виконання керівниками окремих підприємств своїх обов'язків. Він додав, що до директорів підприємств, які не виконують зобов'язання, будуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Міністерство енергетики 1 листопада перерахувало 671,4 млн гривень на виплату зарплати працівникам державних шахт. Ще 335,8 млн грн передбачили на виплату заробітної плати гірникам у грудні поточного року.

Топ дня

Вибір редакції

На початок