Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування у Кропивницькому розрахований на 40 людей віком від 16 до 23 років. Жити у ньому можна не більше трьох років, це безкоштовно. Суспільне дізнавалось про умови проживання.
Соціальний гуртожиток у Кропивницькому – це два корпуси, в кожному з яких по 11 кімнат. В одному корпусі мешкають хлопці, в іншому – дівчата. На 16 грудня в гуртожитку вільні 23 місця.
За словами директора гуртожитку Олега Симуляка, фінансуються з міського бюджету. Річний бюджет, який витрачають на виплату заробітної плати співробітникам, оплату комунальних послуг та купівлю необхідних матеріалів – один мільйон 800 тисяч гривень: ”Наша мета – адаптувати їх в соціумі, відновити втрачені документи, надати педагогічно-соціальні послуги, послугу з відновлення житла, можливо, налагодження контактів з батьками. У нас також живуть діти, які приїхали із сіл, районів, щоб навчатися, і потребують житла”.
За порядком в гуртожитку слідкують адміністратори. Чергова адміністраторка Ірина Максимова розповіла, що мешканці гуртожитку, йдучи у своїх справах, лишають ключі черговим: ”З різними питаннями звертаються: і любовні питання, і де придбати, і що краще. Вдома б у когось спитали, а тут – звертаються до адміністратора”.
Мешканці гуртожитку – про умови проживання
Ірина Жук більше року проживає у трьохмісній кімнаті жіночого корпусу. Дівчина навчається в ліцеї на продавчиню. З п’яти років до повноліття жила в родині опікунів: ”Повідомила в ліцеї, що мені нема де жити, і вони порадили мені звернутись в цей гуртожиток. Умови дуже хороші”.
На другому поверсі мешкає 19-річна Анастасія Яковишенко. Навчається в коледжі на кухаря: ”Дізналася про цей гуртожиток від директора мого коледжу. Умови влаштовують, все подобається”.
Сирота В’ячеслав Кравченко до 18 років жив в інтернаті. Показав свою кімнату в чоловічому корпусі, де мешкає два роки. Хлопець навчається в коледжі на архітектора. З його слів, якби не гуртожиток, довелося б винаймати квартиру: ”Кухня є, все класне. Опалення є. Тут є все. Прибираємо за собою самі”.
Читайте також
- В Приютівській громаді влаштовують амбулаторію у школі. Що не так з будівлею, де приймають пацієнтів.
- У Кропивницькому поліцейський врятував двох дітей, які стояли на підвіконні четвертого поверху.