У Кіровоградську область привезли 259 пакунків малюка. Їх розподілять між містами і районами, де є пологові відділення. Суспільне розповість, скільки отримав кропивницький пологовий та на скільки їх вистачить.
У кропивницький пологовий будинок 190 пакунків малюка привезли з Києва, розповіла головна акушерка Світлана Федотова.
"На сьогодні у нас залишилося 126 пакунків. Спочатку батьки відмовлялися, хотіли грошову компенсацію, бо закупили все необхідне для дитини. Нині всі здебільшого хочуть отримати пакунки".
Світлана Федотова каже: у пологовому пакунків вистачить на п’ять місяців. Щотижня видають до 15 бебі-боксів. У них є все необхідне для дитини першого року життя.
Кропивничанка Альона Карпенко вирішила брати не гроші, а пакунок. Каже, це тому, що його вдосконалили.
"У бебі-боксі є дуже багато речей, які дійсно необхідні у перші місяці після народження дитинки – засоби для гігієни, одяг, підгузки. Це ще й зручно, бо не потрібно йти до магазину, чи замовляти щось в Інтернеті".
Вартість такого пакунку – шість тисяч триста гривень, говорить представниця департаменту соціального захисту населення Олена Михальченко.
"На сьогодні у нас залишилося більше 500 пакунків малюка. Їх розподілили по всіх районах, де є пологові. Звісно найбільше у нас народжують кропивницькому пологовому та обласному перинатальному центрі. Мами мають право вибору: або вони отримують пакунок малюка, або грошову компенсацію. Її розмір – три прожиткові мінімуми для дитини до шести років, на сьогодні це шість тисяч 300 гривень".
За словами Олени Михальченко, до кінця року Кіровоградська область отримає ще 64 пакунки малюка.
Що відомо
Пакунки малюка породіллям під час виписки почали видавати у 2018 році. Торік у липні Уряд ухвалив рішення про те, що породіллі мають отримувати п'ять тисяч гривень замість пакунка.
У вересні Верховна Рада вирішила повернути бебі-бокси для новонароджених. За відсутності пакунків малюка, жінкам при виписці з пологового давали довідки, за якими отримували їх у відділах соцзахисту населення за місцем реєстрації породіллі. Якщо протягом 30 днів бебі-бокс не забрати, держава виплачує одноразову грошову допомогу.
Читайте також
- "Заради усмішок маленьких дітей". Кропивницькі студенти збирають подарунки для сиріт
- Єдиний в регіоні. У Кропивницькому запрацював пункт щеплення для вагітних та породіль
- У Кропивницькому дитяча обласна лікарня отримала допомогу від українців з США