У Кропивницькому вдруге виявили підробку COVID-сертифікатів

У Кропивницькому вдруге виявили підробку COVID-сертифікатів

У Кропивницькому вдруге виявили підробку COVID-сертифікатів
. Пресслужба Кіровоградської обласної прокуратури

У Кропивницькому виявили підробку COVID-сертифікатів сімейним лікарем та медичною сестрою. Про це Суспільному розповіла речниця обласної прокуратури Наталія Алєксєєнко. За її словами, підроблені сертифікати про проведення вакцинації продавали за три тисячі гривень, не роблячи щеплень.

Під час обшуків слідчі знайшли медичні документи, інформацію з електронної медичної системи та готівку. За інформацією джерела Суспільного, обшуки проводили у Кропивницькій центральній районній лікарні.

Головний лікар райлікарні Юрій Пивоварчук сказав, що в лікарні немає сімейних лікарів.

"Медсестра, можливо, так, в неробочий час цим займалася. Але сімейних лікарів – а лише вони займаються щепленнями – у нас немає. Це лікарі з першої або п'ятої поліклінік. Хай слідчі з'ясовують, доводять".

За словами речниці прокуратури, вирішують питання щодо повідомлення лікарю та медсестрі про підозру.

Відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Що відомо

Перший випадок підробки сертифікатів про вакцинацію у Кропивницькому виявили 9 грудня. За словами речниці обласного управління Служби безпеки України Юлії Ткач, щодня виготовляли шість-сім підроблених сертифікатів, робили це протягом пів року. За кожне таке свідоцтво брали по 2500 гривень. Схему організували сімейні лікарі.

Читайте також

На початок