Перейти до основного змісту
У Кропивницькому протестували пенсіонери Інгульської шахти. Що вимагали

У Кропивницькому протестували пенсіонери Інгульської шахти. Що вимагали

У Кропивницькому протестували пенсіонери Інгульської шахти. Що вимагали
. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому протестували пенсіонери Інгульської шахти. Вимагали не вносити змін до Закону №3663 "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", який готується до другого читання депутатами Верховної Ради. Співорганізатор акції Павло Семич вважає, що після ухвалення змін, будуть об’єднані Фонд соціального страхування та Пенсійний. Після цього колишні гірники не зможуть отримувати страхову виплату, яку перераховують через інвалідність та травми, отримані на роботі.

На площу Героїв Майдану вийшли 100 людей, бо з моменту попередньої акції не виконали їх вимогу – не ухвалювати в другому читанні Законопроект №3663, каже Павло Семич.

"На наші вимоги не відреагували. Акція відбулася 12 жовтня, ми писали у фракції, розсилали листи, але 18 жовтня цей закон ухвалили у першому читанні".

У Кропивницькому протестували пенсіонери Інгульської шахти. Що вимагали
Суспільне Кропивницький

Павло Семич розповів, чому проти об’єднання пенсійного фонду та фонду соціального страхування: "Вийде один фонд, в якому будуть акумульовані всі гроші. Бюджет буде у Пенсійному фонді, люди з інвалідністю, які отримують так званий регрес, за втрату працездатності, можуть залишитися без цих виплат. Це пов’язане з тим, що в одному фонді не можуть платити дві соціальні виплати – пенсії і за втрату працездатності, це наше бачення таке".

Сергій Костюнін працював на Інгульській шахті 18 років. На пенсію пішов через втрату працездатності.

"Ми вантажили руду у вагони, негабарити дробили. Сумка вибухівки важить 20 кілограм, на зміну треба було 40-60. Просто людей обдурять і залишимося ми без виплат. Ми добиваємося того, щоб лишити так, як воно і було. Багато грошей витрачаю на лікування, на відновлення здоров’я, тому що робота нелегка була".

Акція тривала дві години, звернення учасників Павло Семич надішле спікеру Верховної Ради. Якщо реакції не буде, каже, протестуватимуть під Кабінетом Міністрів та Верховною Радою.

Що відомо

Ініціатор законопроекту №3663 "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" Михайло Папієв розказав, що зміни стосуються принципів управління фондами, а не перерахунку виплат. Подача поправок до цього законопроекту завершується 2 грудня. Друге читання законопроекту відбудеться у новому році.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок