Постковідна реабілітація на Кіровоградщині. Де та як її отримати

Постковідна реабілітація на Кіровоградщині. Де та як її отримати

Постковідна реабілітація на Кіровоградщині. Де та як її отримати
. zoblkp.com.ua

Голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга закликав жителів регіону, за потреби, проходити постковідну реабілітацію за рахунок Фонду соціального страхування. Суспільне дізнавалось, де на території Кіровоградської області можна це зробити та що для цього потрібно.

Для безкоштовної реабілітації потрібна страховка

За словами голови облради, лікарі можуть скеровувати на реабілітаційне лікування людей, які перенесли гостру коронавірусну хворобу, ускладнену захворюванням легень або вірусною пневмонією. За гроші Фонду соціального страхування проходити реабілітацію мають право застраховані жителі області. Заклад вони можуть обрати самостійно, проконсультувавшись з лікарем. Перелік санаторно-курортних закладів медичної реабілітації опублікований на сайті Фонду: ”Граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного дня реабілітації затверджує правління Фонду соцстрахування. На період реабілітації людина отримує листок непрацездатності”.

Сергій Шульга сказав, що єдиним закладом, який надає послуги з реабілітаційного лікування на території Кіровоградської області, є Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня.

Які наслідки перенесення ковіду

Сімейний лікар Ісмаіл Пагієв сказав, що є пацієнти, яким достатньо реабілітації після коронавірусу в домашніх умовах, а є такі, які потребують стаціонарної реабілітації. Найчастіше перенесена хвороба, з його слів, дає ускладнення на дихальну, нервову та серцево-судинну системи: ”Проблеми у пацієнтів різні, підхід до реабілітації має бути індивідуальним. Постковідний синдром, як і ковід, лише досліджується. Часто у людей після хвороби – депресія. Тут потрібна допомога психолога. Деякі депресії лікують медикаментозно. Єдине, що поки відомо достеменно – це те, що перебіг, а відповідно й наслідки хвороби, можна полегшити”.

За направленням на постковідну реабілітацію до Ісмаіла Пагієва, з його слів, не звертались.

Знам’янська бальнеологічна лікарня

Виконувач обов’язків директора лікарні Юрій Вісяников розповів, що реабілітація після COVID та пневмонії складається з комплексу процедур, спрямованих на відновлення всіх систем життєдіяльності організму пацієнта. Реабілітацію, за його словами, рекомендують починати після стабілізації стану: ”Чим раніше почати реабілітацію, тим ефективнішим буде відновлення, при цьому зменшується ризик виникнення ускладнень”.

Комплексна реабілітація пацієнтів, які перехворіли коронавірусом у середній та тяжкій формах, триває шість або 11 днів. Термін визначають індивідуально, сказав керівник лікарні: ”До програми реабілітації входять фізіотерапевтичні процедури, киснева терапія, фітотерапія, аромотерапія, дихальна гімнастика та інше”.

Пацієнти консультуються з лікарем, проходять додаткові обстеження.

Що відомо

За період карантину коронавірус підтвердили у 28201 жителя Кіровоградської області, серед яких 1120 дітей та 1730 медиків. Одужали 22939 людей, серед них 894 дитини та 1544 медичних працівника. 1153 людини, серед яких п’ятеро дітей та 34 медпрацівники, померли від ускладнень захворювання. Це дані на ранок 22 листопада.

На початок