Двадцятеро кропивничан сортують з власної ініціативи і щомісяця відправляють на переробку в інші міста пластик та інші неорганічні відходи. Кропивницьке підприємство "Екостайл", яке вивозить сміття, нині сортує не всі відходи. Для повноцінного сортування, треба збільшити тариф учетверо, розповіла Суспільному речниця підприємства Неля Желамська. Нині тариф для одного жителя багатоповерхівки становить 20 гривень 2 копійки.
Кропивничанка Світлана Чередніченко вибір – викидати чи сортувати сміття – для себе зробила чотири роки тому: "Даємо йому друге життя, не дозволяємо нашому довкіллю забруднюватися".
Розповіла, який пластик можна задати на переробку в Кропивницькому.
"Звичайну пластикову пляшку приймають у всіх приймальних пунктах міста. Єдине, що роблю я – це відокремлюю етикетку, обов’язково знімаю кільце, тому що це інший вид пластику. Його і кришечки здаємо окремо".
Світлана дивиться на маркування пластику: "Ось є пластик прозорий, він має маркування PS-6. У межах нашого міста не переробляється, так само, як лотки полістиролу, здаємо на переробку".
Один раз на місяць кропивничани, які сортують сміття, збираються разом і відправляють відсортовані відходи на переробку в Херсон. Цього разу за десять кілограмів сміття за відправку восьмеро кропивничан заплатять 139 гривень.
Як сортують сміття на підприємстві "Екостайл"
На полігоні підприємства сортують окремо алюмінієві банки, жерстяні бляшанки, поліетиленові пакети, пластикові пляшки, пляшки з-під побутової хімії, скло та папір. Все це після того, як потрапляє на полігон, вивозять на підприємства, які переробляють вторинну сировину, каже Неля Желамська.
У Кропивницькому не встановлюють контейнери для роздільного збору сміття з декількох причин. Одна з них – 40% містян мають борг за вивезення сміття. "Якщо ми говоримо про сортування відходів, тоді тариф у чотири-п'ять разів більший буде. Якщо люди зараз не готові сплачувати за вивезення відходів, то чи будуть вони сплачувати більше за сортування".
Сортувати сміття за видами матеріалів в Україні зобов’язали з 1 січня 2018 року, розповіла інспектор Державної екологічної інспекції Придніпровського округу Тетяна Бур’ян. "Впровадження роздільного збору, а також організація щодо збирання твердих побутових відходів – це компетенція органів місцевого самоврядування".
Скільки треба грошей для того, щоб купити контейнери для роздільного збору сміття –рахують, каже начальник управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко. "Потрібен ще транспорт, який потім буде забирати цю продукцію. Через шкільні освітні програми ми цю роботу розпочали".
Коли в Кропивницькому зможуть встановити контейнери для роздільного сміття, не зміг сказати ні Віктор Кухаренко, ні речниця "Екостайлу".
Читайте також
- У Кропивницькому в мікрорайоні Кущівка утворилось кілометрове сміттєзвалище. Хто має прибрати.
- Кропивницьке сміттєзвалище за добу приймає 2 тонни пластикових пакетів – Екостайл.
- В усіх школах та дитсадках Кропивницького сортуватимуть сміття.