У Кропивницькому облаштували ще один корпус для лікування хворих на ковід

У Кропивницькому облаштували ще один корпус для лікування хворих на ковід

У Кропивницькому облаштували ще один корпус для лікування хворих на ковід
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому в обласній лікарні облаштували ще один корпус для ковідних хворих. Це додаткові 80 місць. Так вирішили, бо збільшилась кількість пацієнтів з коронавірусом. На сьогодні заповнені всі місця, розповів Суспільному заступник головного лікаря Станіслав Сидоренко. Це 110 ліжок.

Обласна лікарня – одна з п’яти госпітальних баз регіону.

У новому корпусі облаштували одне з інфекційних відділень лікарні. Завідувачка відділення Ірина Єрмолицька розповіла, хоча відділення на 80 місць, тяжких хворих має бути не більше шести. 8 листопада – у відділенні таких 15. "Коронавірус має перебіг не такий, як у минулому році – з дуже прогресуючою дихальною недостатністю, тож побільшало тяжких хворих. У відділенні не вистачає кисневих апаратів і точок. Кисню вистачає, але він не проведений. Концентратори ми позбирали з усієї лікарні, їх 41".

У відділенні лікується 27-річна Еліна Павлюк. Самостійно ходити не може: "Важко дихати. Люди, вакцинуйтесь, бо дуже погано буде. Я сама невакцинована, то тепер вже знаю, як воно. Температура дуже висока, нічим не зможу збити".

У приміщенні першого інфекційного відділення лікарні – 33 кисневих ліжка. Усі вони зайняті, сказала завідувачка відділення Олена Смірнова. "Вірус той самий, але це вже геть інша хвороба. Вона вражає геть інші вікові категорії, перебіг складний. Рік тому була категорія десь 30-50. Нині у відділенні більшість пацієнтів 80+. Більшість лабораторних показників, які ми враховували для лікування ще рік тому, не працюють. Тому знову вчимось лікувати."

У відділенні анестезіології з дев'яти пацієнтів семеро на апараті штучної вентиляції легень. Дихати без кисневої підтримки вони не можуть. Тут лежать пацієнти у важкому стані, говорить його завідувач Остап Сабат. "Ковідних хворих стало більше, їх фізично не було куди класти. Тому нашу реанімацію перепрофілювали під ковідну. Нині вона на дев'ять ліжок. Якщо хворих буде більше, можливо стане на 12-15".

Біля хворих на ковід в реанімації працює медсестра Альона Півторак. "Ми працюємо чотири години у спеціальному одязі. Потім виходимо, купаємось, переодягаємось у чисте і йдемо у "чисту" зону".

У багаторазовому захисному костюмі працювати важко, говорить медсестра Наталія Джус. "Через пів години все тіло стає мокрим, в ньому дуже жарко і збирається рідина. Працювати в ньому тривалий час неможливо. Потрібно працювати 4-5 годин, потім міняти білизну, приймати душ. У кінці зміни не відчуваю рук та ніг. Дуже хочеться спати".

Усі пацієнти лікарні, що в тяжкому стані, потребують кисневої підтримки. Це концентратори та стаціонарна подача кисню. В обласній лікарні є два стаціонарних концентратори та бочка з рідким киснем, каже заступник головного лікаря Станіслав Сидоренко. "Люди ходять і не думають, що є коронавірус. Думають, що це стосуватиметься когось, але не їх. Але він торкнеться кожного: когось легко, а когось у реанімації. Дотримуйтесь, будь ласка, правил: масковий режим, дистанція, уникайте скупчень, бо хвороба передається повітряним шляхом. І прохання: вакцинуйтесь. У світі було багато епідемій. Всі вони зупинені за допомогою лише одного способу – вакцинації".

На початок