У Кропивницькому навчатимуть школярів створювати мультфільми

У Кропивницькому навчатимуть школярів створювати мультфільми

У Кропивницькому навчатимуть школярів створювати мультфільми
. piripiri.com.ua

У Кропивницькому в Гончаренко центрі розпочнуться безкоштовні курси анімації на яких будуть навчати створювати мультфільми у техніці стопмоушн. Про це в ефірі Українського Радіо Кропивницького розповіла директорка центру Вікторія Талашкевич.

Стопмоушн – це техніка створення анімаційного фільму, у якій об’ємна сцена фотографується методом покадрової зйомки, після кожного кадру в сцену вносяться мінімальні зміни. При відтворенні серії знімків виникає ілюзія руху об’єктів. Таким чином можна анімувати будь-який об’єкт, але найчастіше використовуються ляльки з рухомими суглобами або фігурки з пластиліну.

Заняття розпочнуться з 2 листопада. Усього планується три заняття для дітей 11-14 років, каже Вікторія Талашкевич.

"Починати ми будемо не із анімації, а будемо говорити про сценарій, про те, як придумати героя чи героїню, які були б цікаві, яку тему обрати, як працювати в команді, щоб розподілити ролі”.

Результатом будуть не індивідуальні мультфільми, а групові.

Говорить: мета – щоб діти із різних шкіл, училищ, перезнайомились між собою, здружилися, сформували команди і зняли мультфільм на соціальну тематику в техніці стопмоушн.

“Мені хотілося б, щоб ті роботи, які зроблять учасники, були не художні, а дотичні до соціальної тематики. Думаю, що ми із дітьми на початку спробуємо створити щось у форматі соціальної реклами, або репортажів на актуальні для них теми, актуальні для суспільства та Кропивницького”.

Вікторія каже: запропонує учасникам кілька тем на вибір: екологія, сортування сміття. “Вони також запропонують свої, і ми проголосуємо за ті теми, які будуть цікаві підліткам. Плануємо, що буде мінімум п'ять-шість робіт, які ми опублікуємо у соцмережах та виставимо на широкий розсуд громадськості”.

Випускник Української академії лідерства Максим Тодоров розповів, для стопмоушн анімації необхідно мінімум обладнання. “Можна завантажити на телефон спеціальний додаток, який можна використовувати для того, щоб рухати ці фігурки. Іще може знадобитися штатив, або міні-штатив, щоб камера не рухалася під час того, як ви робите знімки”.

Заняття з анімації триватимуть півтори-дві години кожне.

В рамках цього курсу хочуть донести думку, що мультфільм, відеофільм, реклама починаються з ідеї, з роботи в команді, з продумування того, який буде кінцевий результаті. Технічна робота в цьому процесі займає 20-25 відсотків часу, каже Вікторія Талашкевич.

"Якщо є класна ідея, то навіть із трьох олівців можна зробити чудовий ролик, який буде говорити про дружбу, відданість, або патріотизм".

Читайте також

На початок