У Кіровоградській області з літака розкидали 40 тисяч доз приманок вакцини від сказу. Так вакцинують диких тварин. Брикети розкидають над лісовими угіддями та полями, оминаючи міста, села, ріки та озера.
Вакцину від сказу в області розкидають чотири літаки. Кожен на борт бере 70 коробок – це понад 11 тисяч доз, каже оператор установки Ярослав Проць. Сьогодні виконували чотиригодинний політ над територією Знам'янської громади.
Один брикет – це одна доза. З’ївши її, у тварини виробляється імунітет проти сказу і зберігається впродовж року – розповідає працівник Держпродспоживслужби в області Олександр Заболотний.
"Вакцина знаходиться в капсулі. Всередині і зверху вона вкрита оболонкою із м'ясо-кісткового борошна, вона приманює тварин. Вони її поїдають, розкушують капсулу і сама вакцина потрапляє через слизову оболонку в організм тварини".
За словами речниці Держпродспоживслужби в області Наталії Шевченко, проведення такої кампанії – це є єдиний спосіб імунізувати саме диких лисиць, оскільки немає можливості їх вручну провакцинувати так, як домашніх котів і собак.
"Завдяки такій вакцинації у нас зменшилась кількість випадків сказу в області. За дев'ять місяців цього року в області зафіксували 36 випадків сказу – сім серед собак та котів, чотири випадки у рогатої худоби і 18 випадків у диких лисиць. Для порівняння за аналогічний період минулого року в нас було 53 випадки".
Наталя Шевченко сказала, що Кіровоградська область отримала 486 тисяч доз вакцини за державні гроші. Це 14,5 мільйонів гривень. У такий спосіб вакцинуватимуть тварин протягом тижня.
Що відомо
Сказ – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується пошкодженням центральної нервової системи. У разі відсутності меддопомоги людині, може настати смерть.
Читайте також
- У Кропивницькому утворились черги з охочих вакцинуватися від коронавірусу
- Море за дверима. У Кропивницькому харківська художниця створила мурал
- Інфляція, ринок землі, інвестування. Чому в Кропивницькому дорожчає житло