У Кропивницькому немає вакцини Moderna. Як зробити друге щеплення

У Кропивницькому немає вакцини Moderna. Як зробити друге щеплення

У Кропивницькому немає вакцини Moderna. Як зробити друге щеплення
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому немає американської вакцини Moderna. Про це під час брифінгу Суспільному розповіла начальниця управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

"Ця вакцина відсутня взагалі, в області також. Є інформація, що в Україні ми вже не будемо її отримувати", – сказала Оксана Макарук. За її словами, повторну вакцинацію можна зробити вакциною Pfizer. "Pfizer та Moderna за механізмом дії подібні. Вже багато таких змішаних ревакцинацій зробили, побічних реакцій не зареєстрували".

Нині в Кропивницькому є такі вакцини: Pfizer, AstraZeneca, CoronaVac.

У Кропивницькому щеплення зробили 78947 людей першою та другою дозами. З них першою дозою щепили 44847 людей. Це 23,9% від загальної кількості населення. Ревакцинувались – 34070 людей. Це 18,2% від загальної кількості. "Ці показники для нас низькі, тому що мінімальний критерій для запровадження масового імунітету – 79% щепленого населення", – сказала Оксана Макарук.

Нині щеплення зробили 80% працівників закладів освіти та 60% працівників закладів охорони здоров'я.

У Кропивницькому працюють два центри масової вакцинації: у приміщенні Кропивницької міської ради та у приміщенні Подільської районної ради. Тимчасовий центр вакцинації працює на Колгоспному ринку.

З 20-го вересня центр вакцинації облаштували в торговельному центрі "Епіцентр". "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 забезпечує бригадою медиків, які також щоденно виконують щеплення. Там щепили близько 30 людей. В "Епіцентрі" більше людей, є належні умови. Зручно зробити щеплення, вирішуючи свої побутові проблеми", – сказала начальниця управління охорони здоров'я.

Що відомо

  • Вакцину mRNA-1273 створила американська компанія Moderna. Виробляють її у штаті Массачусетс. Як і вакцину Pfizer/BioNtech, препарат Moderna створили на основі рибонуклеїнових кислот, обидві вакцини містять матричну РНК і дуже схожі між собою. Опинившись в організмі, матрична РНК потрапляє в клітину і починає синтезувати патогенно-специфічні антигени, які викликають імунну реакцію. Під час клінічних досліджень розробники зафіксували найпоширеніші побічні реакції від вакцини – біль та почервоніння у місці щеплення, втому, головний біль.
  • Цей препарат безпечний для тих, у кого є супутні захворювання, такі як гіпертонія, діабет, астма та захворювання легень, що підвищують ризик важкого перебігу захворювання на коронавірус. Водночас не рекомендують робити щеплення вакциною Moderna вагітним жінкам, за винятком випадків, коли вони мають високий ризик зараження.
На початок