65 історій. У Кропивницькому презентували книгу "Непереможені"

65 історій. У Кропивницькому презентували книгу "Непереможені"

65 історій. У Кропивницькому презентували книгу "Непереможені"
. Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому презентували книгу "Непереможені". До видання увійшли 65 історій про кропивницьких військових, які загинули на Сході України.

На презентацію прийшли рідні загиблих бійців, волонтери, представники влади, військовослужбовці. Історії збирали кропивничанки Вікторія Семененко та Жанна Петрович.

"Для мене — це було непросте рішення. Я не знала, як спілкуватися з батьками загиблих, дружинами і сестрами. Для мене — це болюча тема, хоча, як журналістка і письменниця, я написала багато історій. Але тримаючи на руках свою чотиримісячну доньку, я зрозуміла, що хлопці загинули за наше майбутнє, і мій обов’язок записати ці історії".

Книга вийшла друком у місцевому видавництві, тиражем – 352 примірники.

"У нас було три місяці для того, аби здати книгу на вичитку. Починала дуже довго, ніяк не могла зважитися. Не відразу на перший дзвінок відповідали рідні загиблих. Щиро вдячна родині Миколи Азарова, які стали першими, хто відгукнувся практично відразу. Це була щемлива зустріч, яка переконала, що можна говорити про важкі речі, оскільки про них повинні знати інші. Важко було скорочувати тексти, оскільки писати хотілося багато, сказати є що, емоції важко було передати".

В книгу увійшла історія життя спрецпризначенця Олексія Волохова. Чоловік загинув на горі Карачун у 2014 році, розказала мама бійця Світлана Волохова.

"24 липня збили вертоліт, я не знала, що син літає, він казав, що охороняє аеропорт. Коли нам сказали, що він загинув, то я не могла в це повірити. Я думаю, що це дуже важливо, аби пам’ятали наших дітей, щоб Україна була. Я сама російськомовна, але зараз намагаюся навчитися розмовляти українською. Я вважаю, Україна повинна бути завдяки нашим дітям, чоловікам, які захищають на Сході України".

За словами директорки міського департаменту соціальної політики Юлії Вовк, книги планують передати у бібліотеки міста, у школи, громадським організаціям та родинам загиблих. На друк витратили 105 тисяч 765 гривень. Це гроші з міського бюджету.

Читайте також

На початок