У Кропивницькому розпочалась акція ”На каву із сонячним другом”

У Кропивницькому розпочалась акція ”На каву із сонячним другом”

У Кропивницькому розпочалась акція ”На каву із сонячним другом”
. Оригінальне

Акція ”На каву із сонячним другом” розпочалась у Кропивницькому. Першою участь у ній взяла кропивничанка Олена Василенко. Вона показала, на скільки прогулянки важливі для дітей, які мають синдром Дауна.

Олена Василенко показала дванадцятирічному Андрію Романову картини в обласному художньому музеї. У Андрія синдром Дауна. Олена Василенко – мати дитини з інвалідністю. Своїм прикладом, з її слів, хоче показати, що ці діти доброзичливі та допитливі: ”Перш за все, ви самі повинні бути готові до цієї зустрічі. Адже, як показує досвід, ми не завжди готові спілкуватись з такими дітьми. Головне, щоб ви були відкриті душею, і в жодному разі не показували, що вам страшно, що ви соромитесь цього”.

Оглянувши виставку, Андрій розказав, яка картина сподобалась найбільше: ”Мені сподобалось картина з дівчинкою і водою”.

Після музею пішли в кафе, де хлопець замовив улюблену піцу з сиром та ковбасою. За словами Олени Романової, прогулянки дуже важливі для людей з інвалідністю: ”Просто потримати за руку, обійняти, запросити кудись, просто погуляти. Все це може стати для людини з інвалідністю великим щастям. Тому що більшість з них перебувають вдома і не можуть відвідувати публічні заходи. І це дуже прикро”.

Мама Андрія, Віта Романова, розповіла, що син ходить до першої спеціалізованої школи, тому що там добре ставляться до таких дітей: ”Я дуже боюся, що його будуть ображати однолітки, а він не зрозумітиме, що його будуть ображати. Його будуть ображати, а він буде думати, що це нормально. Він не буде думати, що над ним сміються, а буде думати, що з ним грають”.

За її словами, прогулянки важливі для її родини: ”Ви ж бачите емоції дитини. Потрібно, щоб люди ламали стереотипи, дружили з ними. Нам дуже цього хочеться, як батькам таких дітей. Ми дуже за них переживаємо, хочемо, щоб люди їх сприймали такими, якими вони є”.

Закінчиться акція ”На каву із сонячним другом” 21 березня, в День дитини із синдромом Дауна. За словами голови ради громадської організації ”Серце матері” Олени Василенко, долучитися до неї готові п’ятнадцять родин, які мають дітей із синдромом Дауна. Усі вони є членами громадської організації ”Серце матері”.

На початок