У Кропивницькому порахували, скільки коштують пологи

У Кропивницькому порахували, скільки коштують пологи

У Кропивницькому порахували, скільки коштують пологи
.

Вісім тисяч на одні пологи виділятимуть з державного бюджету після 1 квітня 2020 року. Такий тариф визначили у переліку безкоштовних для пацієнта медичних послуг. Пологи у кропивницькому пологовому будинку обходяться в три тисячі гривень – розповіла Суспільному головна лікарка Людмила Романів.

Щороку у кропивницькому пологовому будинку обслуговують п’ять тисяч жінок, працюють півтисячі працівників.

Кропивничанка Ірина Чубко народила тут доньку. Розповідає про витрати: "Дві тисячі сюди заплатила і ще в касу – тисячу сімсот гривень. Чула, що з 1 квітня на пологи виділятимуть вісім тисяч гривень. А якщо не достатньо цих грошей для пологів буде? Якесь оперативне втручання? Про цю реформу багато говорять, але ж ніхто не знає, не впевнений, як воно буде".

Вісім тисяч гривень може не вистачити – вважає головна лікарка міського пологового будинку Людмила Романів: "Коли ми зробили калькуляцію пологів, без урахування роботи, це виходило більше трьох тисяч. Це тільки медикаментозне забезпечення, я вже не кажу про кесарів розтин. Після розтину потрібні медикаменти, які треба купити, десь їх взяти. Це не прораховували, це лягало на плечі пацієнта. За бюджетні гроші виплачується зарплата працівникам і харчування пацієнтів. Медикаменти, медикаментозне забезпечення, засоби догляду пацієнт сам купує за власні гроші. Лікар, який прийшов працювати, закінчив інтернатуру, має мінімальну зарплату – чотири тисячі сімсот гривень. Лікар, який має вищу категорію, отримує зарплату вісім тисяч. У нас зараз є благодійний фонд, завдяки нашим пацієнтам. Завдяки ньому ми постараємось профінансувати, хоча б півмісяця, всім необхідним, щоб проіснував пологовий будинок і робота його не зірвалась".

Як розподілятимуться гроші після 1 квітня, говорить, їм не пояснювали.

З 1 квітня лікарні отримуватимуть гроші з держбюджету через національну службу здоров’я за ті послуги, які надали – каже начальниця кропивницького управління охорони здоров’я Оксана Макарук: "Зараз заклади займаються підготовкою до укладання контрактів, заяв. Цей термін закінчується 28 лютого о 18:00. Тому заклади зараз активно подають заяви, де чітко вказують відповідність вимогам НСЗУ, НСЗУ розглядає ці пакети, і вирішує, чи відповідає заклад конктрактуванню, чи зможе надавати ці безкоштовні послуги. Грошей може не вистачити. Є зауваження від медичних працівників, які знають вартість лікування. Говорять, що не вистачатиме грошей для надання якісного стовідсоткового, в рамках того чи іншого пакету, лікування. Пологи – теж неоднозначна ситуація. Але заклад веде, організовує свою господарську діяльність, і, мабуть, матиме певну суму грошей, резерв, за рахунок якого він повинен забезпечити належну допомогу, і не становити загрозу жінці чи новонародженій дитині".

За словами Оксани Макарук, благодійних внесків з 1 квітня не буде.

З 1 квітня, за другим етапом медичної реформи вторинної ланки, більшість медичних послуг для українців стануть безкоштовними, за них платитиме держава в особі національної служби здоров’я. Щоб отримати гроші від держави, лікарня має відповідати вимогам, тобто довести державі, що можуть надавати послуги.

На початок