У Кропивницькому протитуберкульозному диспансері в квітні скоротять півтори сотні місць

У Кропивницькому протитуберкульозному диспансері в квітні скоротять півтори сотні місць

У Кропивницькому протитуберкульозному диспансері в квітні скоротять півтори сотні місць
.

У Кропивницькому протитуберкульозному диспансері в квітні скоротять півтори сотні місць та фінансування на лікування хворих. Національна служба здоров'я пропонує фінансування вісім з половиною мільйонів гривень. Це, за словами головної лікарки диспансеру Галини Горенко, на п'ятдесят два мільйони менше ніж тоірк. Каже, за минулий рік в області зареєстрували нових інфікованих на туберкульоз майже сім сотень людей, позаминулого року – на пів сотні менше.

З 1 квітня у диспансері скоротять півтори сотні ліжко-місць з чотирьохсот, говорить головна лікарка диспансеру. Каже, через зменшення фінансування скорочуватимуть працівників. Скільки, ще не знає. "5 лютого цього року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 65 в якій зазначено тариф на послугу – двадцять тисяч шістсот гривень за один випадок. Це ті гроші, за які ми маємо пролікувати пацієнта. Сюди включені медикаменти, харчування та заробітна плата співробітників".

Додає: лікування одного хворого на туберкульоз триває від пів року до двох, в залежності від ускладнень хвороби. "Чутливий туберкульоз - сто тридцять п'ять тисяч один випадок. Якщо брати складний випадок - двадцять місяців лікування, більше шестиста тисяч. Звідки взялась цифра двадцять тисяч шістсот - не зрозуміло. Ми вважаємо, що це мало, і цього не вистачить".

Двадцять тисяч шістсот гривень достатньо для лікування одного пацієнта, вважає начальник обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко: "Витрати на пацієнта досить високі за рахунок непрофільного утримання цих пацієнтів в закладах. Тому, правильна організація потоків пацієнтів дозволить зберігати фінансовий ресурс, тратити його саме на пацієнта, а не на утримання персоналу, будівлі і всього іншого. Зміна фінансування пов'язана не з утриманням закладів охорони здоров'я, а закупівлею якісних послуг для пацієнта. Для пацієнта нічого не зміниться, тільки для персоналу, який має зосередитись на пацієнті в надані йому якісної послуги".

На харчування одного пацієнта в день йде від сімдесяти до ста двадцяти п'яти гривень. За три місяці стаціонарного лікування – це майже дванадцять тисяч гривень на їжу, говорить Галина Горенко: "У нас п'ятиразове харчування. Є м'ясо, є риба. Пацієнти звикли харчуватись як треба, бо туберкульоз - це інфекція, яка потребує не тільки лікування, а й гарного харчування. Ми не зможемо забезпечити таке харчування".

Говорить, зі скороченим фінансуванням, хворих відправлятимуть на амбулаторне лікування та до сімейних лікарів, або проситимуть дофінансування з місцевого бюджету.

Нагадаємо, 18 лютого відбулась акція біля олександрійського протитуберкульозного диспансеру проти закриття психіатричної лікарні та чотирьох диспансерів: наркологічного, онкологічного, шкірно-венерологічного та протитуберкульозного.

На початок